Denizli'de İki Profesörün Kavgası Yargıya Taşındı

Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde 2017 yılında meydana gelen olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Kalp Damar cerrahisi Prof. Dr. İbrahim Gökşin meslektaşı olan Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Tarafından darp edildi.

GÜNCEL 18.08.2020, 12:07 13.11.2020, 10:19
Denizli'de İki Profesörün Kavgası Yargıya Taşındı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde yaşanan olayda 2 doktor arasında çıkan tartışma kısa sürece büyüyerek kavgaya dönüştü. Olay, 2017 yılında Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Kalp Damar Servisi’nde yaşandı. Kalp Damar Cerrahı olan Prof. Dr. İbrahim Gökşin koridorda asistanı ile hasta hakkında konuşurken Prof. Dr. Ali Vefa Ö. asistanı çağırdı. Asistanın Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Tarafından çağrılması üzerine Prof. Dr. İbrahim Gökşin ve Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Arasında tartışma çıktı. Tartışmada Ali Vefa Ö. Prof. Dr. Gökşin’e hakaret ederken çevredeki çalışanların müdahalesi üzerine olay yatıştırıldı.

KAFASINA VURUP, YERDE TEKMELEDİ

Kalp Damar Servisi’nin koridorunda yaşanan tartışmanın ardından Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Meslektaşı Prof. Dr. Gökşin’i yanına çağırdı. Ali Vefa Ö.’ye ait odada buluşan iki doktor arasındaki tartışma tekrar alevlendi. İddiaya göre Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Tartışma sırasında Prof. Dr. İbrahim Gökşin’e saldırarak fiziksel şiddet uyguladı. İbrahim Gökşin’in iddiasına göre Ali Vefa Ö. Önce Gökşin’in kafasını kapıya vurarak yere düşürdükten sonra yerde Gökşin’i tekmeledi. Kavga anları ise hastanenin koridorunda bulunan kameralar tarafından görüntülendi.

Denizli'de İki Profesörün Kavgası Yargıya Taşındı

PROF. DR. GÖKŞİN KAVGADA AĞIR YARALANDI

Kavga sonrası kafasından ağır yaralanan Prof. Dr. İbrahim Gökşin’in kafasına 13 dudağına 3 dikiş atıldı. Gökşin’in ayrıca aldığı darbeler sonucu bir dişi kırıldı.

10 günlük iş göremez raporu alan Gökşin Prof. Dr. Ali vefa Ö.’den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Alınan ifadesinin ardından serbest bırakılırken o da Prof. Dr. İbrahim Gökşin’den şikayetçi oldu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı ve PAÜ yönetimi Prof. Dr. Ali Vefa Özcan’a kınama cezası verdi. Prof. Dr. İbrahim Gökşin karara itiraz ederek PAÜ Rektörlüğü’ne verdiği dilekçeye üniversite tarafından ret cevabı verildi. Gökşin şikayetini YÖK’e taşıdı.

Denizli'de İki Profesörün Kavgası Yargıya Taşındı

DAVA DEVAM EDİYOR

Olayla ilgili açılan adli soruşturmada ise Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı ve tarafların akademisyen olması dolayısıyla dosya PAÜ Rektörlüğü’ne gönderildi. Dosya Soruşturma Kurulu tarafından incelendi. İnceleme sonucunda profesörlerin müşteki sanık olarak yargılanmalarına karar verildi. Prof. Dr. İbrahim Gökşin hakkında Denizli 6. Asliye Ceza Mahkesi’nde hakaret suçuyla yargılanacağı dava açıldı. Karara itiraz eden ve Danıştay’a başvuran Ali Vefa Ö’nün itirazına ret cevabı geldi ve Prof. Dr. Ali Vefa Ö. Hakkında kasten yaralama ve hakaret suçlarından Denizli 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Olayla ilgili dava devam ediyor.

Yorumlar (1)
hasan 12 ay önce
Sebep ne olursa olsun topluma örnek olan bu eğitimliler böyleyse bunlardan eğitim alacak gençlerin hallerini düşünemiyorum.