Denizli'de Hükümlülerden Okullara Yarıyıl Bakımı

Denizli'de denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlüler, yarıyıl tatilinde kentteki okulların boya, tadilat ve temizlik işlerini yapıyor.

Denizli'de Hükümlülerden Okullara Yarıyıl Bakımı

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli'de de denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, kamu hizmeti cezalarının infazı kapsamında yarıyıl tatilinde 21 okulda tadilat ve boya işlerini yapıyor. 

Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulunda boyama yapan yükümlüleri ziyaret etti.

Denizli Denetimli Serbestlik Müdürü Kamil Demir, "Topluma Güven, Bireye Umut" sloganıyla, kentte yükümlülerin topluma uyumlu olabilmesi için birçok alanda çalışmanın yürütüldüğünü söyledi. 
Kentte 180 yükümlünün aktif olarak kamu kurum ve kuruluşlarında kamu yararına ücretsiz çalışma yürüttüğünü anlatan Demir, hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarını düzeltmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Aydın'ın Söke ilçesinde denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler ise 4 okulun tadilat ve boya işlerini gerçekleştiriyor.

Behiye Hanım Ortaokulundaki programda konuşma yapan Söke Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, faaliyet kapsamında yarıyıl tatili boyunca okullarda çalışma yürütüleceğini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER