banner1348

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti

Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konulan 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için başlatılan ilik bağışı kampanyası Denizli’deki vatandaşlar tarafından büyük destek geldi. Denizlili vatandaşlar Çınar Kızılay Kan Bağış noktasına giderek minik öykü için kan verdi.

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti
banner1336

DENİZLİ TEK YÜREK

Löseminin nadir görülen bir türü olan Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) hastalığı tanısı konulan ve ilik nakli olmayı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için Denizlililer tek yürek oldu.  Denizli’deki kan ve kök hücre bağışı kampanyasında yüzlerce Denizlili, Öykü Arin ve tüm lösemi hastalarına umut olmak için sıraya girdi. 

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti

BAĞIŞLAR BUGÜN SAAT 12.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA

Öykü Arin, henüz 3,5 yaşındayken lösemiye yakalandı. Türkiye’de her yıl lösemiye yakalanın bin 200’ü çocuk 4 bin 500 kişiden biri.

Onun ve diğer lösemi hastalarının daha uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürebilme şansları, kemik iliği nakli için gönüllü olan donör sayısının artmasına bağlı.

Donörlük için verilen her bir örnek, sadece Öykü Arin için değil ilik nakli bekleyen bütün hastalar için sağlıklı yaşam şansını artırırken, Denizli de Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi kampanya başlatmak için harekete geçti.

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti

Çınar Kızılay Kan Bağışı noktası bağışları kabul etti.  Öykü Arin ve Tüm Lösemili Çocuklar İçin Umut Ol adıyla Türkiye ve yurt dışında başlatılan kök hücre bağışı kampanyasına şu ana kadar binlerce donör katıldı.

Ancak Öykü için hala uygun ilik bulunamadı. Öykü içinse zaman her geçen gün daralıyor. Öykü Arin’e destek için bağışlar bugün saat 12.00-17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında yapılabilecek.

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti

NASIL DONÖR OLUNUR?
Donör olmak isteyen kişinin kan grubunun bir önemi yok. İlik naklinde kan grubu değil doku grubu uyumu önemli.

Donör adaylarının, Kızılay Kan Merkezlerine ya da mobil araçlarına başvurarak bu taleplerini iletmeleri halinde, kan örnekleri ücretsiz olarak alınmakta.

18-50 yaş arasında, Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz, AIDS hastalıklarına yakalanmamış kanser tedavisi görmemiş, sürekli ilaç kullanılmasını gerektiren kronik bir hastalığı olmayan herkes kök hücre bağışında bulunarak donör olabilir.

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti

Denizli'de Herkes Minik Öykü İçin Sıraya Geçti

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir misafir
Misafir misafir - 3 ay Önce

İlik nakli degil haberciler, KÖK HÜCRE NAKLİ.. Lutfen insanlari dogru bilgilendirin.

Salih demirci
Salih demirci - 3 ay Önce

Ben tansiyon ve şeker ilacı kullanıyom bende olabilirmiyim acaba

SIRADAKİ HABER