Denizli'de Günlük 300 vaka, Devlet Doldu Sıra Servergazi'de

Denizli'de korona virüs alarmı devam ediyor. Tabip Odası Başkanı. Hakan Erbay, kentte günlük bin 500'e yakın test yapıldığını, bunun da 300'ün pozitif çıktığını iddia etti. Ayrıca Denizli'de korona ile mücadele kapsamında Devlet Hastanesinin ardından Servergazi Devlet Hastanesinde de yatışlı tedavilere başlandı. PAÜ Hastanesi de hazır bekliyor.

GÜNCEL 22.09.2020, 15:45 22.09.2020, 15:51
Denizli'de Günlük 300 vaka, Devlet Doldu Sıra Servergazi'de
banner1551

Denizli'de Koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Edinilen bilgiye göre şehirde son dönemde vaka sayısında ciddi artış yaşanıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın korona vaka sayısının yüzde 60 oranında arttığını açıklamasının ardından bir açıklama da Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay'dan geldi. Erbay, Denizli'de günlük bin 500'e yakın test yapıldığını bu testlerin 300'ünün de pozitif çıktığını açıkladı. Erbay, durumun ciddi olduğunu, vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kuralına mutlaka dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekti.

DENİZLİ DEVLET HASTANESİ DOLDU SIRA SERVERGAZİ'DE

Hasta sayısının arttığı Denizli'de yoğun bakım servisleri de dolmaya başladı. Şimdiye kadar sadece Denizli Devlet Hastanesinde yapılan yatışlı tedavi artık Servergazi Devlet Hastanesinde de yapılmaya başlandı. DDH' de yaşanan yoğun bakım doluluğundan dolayı PAÜ Hastanesine 20 yoğun bakım ünitesi daha eklendi.

Yorumlar (1)
Kamilcetinkunar@gmail.com.tr 1 ay önce
LUTFEN HAFİFE ALMAYİN.MASKENİN FAYDASİ VAR Kİ, DÜN DDH KAEDİYOLOJİ DR NA GİTTİM DOKTOR CUFT MASKE TAKMIŞ YETMEZ BAŞINA BİR DE YÜZÜNÜ ÖRTECEK ŞEKİLDE CAM KORUYUCU TAKMIŞ GÖRDÜM. NE BEN NE SİZ BU KONUYU ONUN KADAR BİLMİYORUZ. ÜSTELİK BİZ 1 saat dayanamazken o ve onlar en az 8 saat HERGÜN takiyorlar
17°
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi