banner1348

Denizli'de en çok kazaların olduğu yollar

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında 14 bin 833 araç kontrol edildi.

Denizli'de en çok kazaların olduğu yollar

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında toplam 31 adet suç tespit tutanağı tanzim edilirken trafik idari para cezasına çevrildi. 36 yaralamalı kaza ve 40 Maddi Hasarlı kaza olmak üzere toplam: 76 kaza meydana geldi. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecek.

KAZALAR EN ÇOK BURALARDA OLUYOR
Denizli’de meydana gelen kazalar genellikle, Ankara Yolu, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı ve İstiklal Caddesi üzerinde meydana gelirken kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edildi.

Denizli’de araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve güzergahlarda, trafik akışının daha rahat ve güvenli bir şekilde sağlanabilmesi için, hatalı park, kaldırım üzerine park, otobüs duraklarına park vb. şeklinde kural ihlali yapan araç ve sürücüler üzerinde bilgilendirme/bilinçlendirme çalışmaları yapılacak olup, denetim ekiplerimiz, şahin unsurları ve çekicilerimiz tarafından yoğunlaştırılmış şekilde denetimlere ağırlık verilecektir.

Denizli’de Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde; Bir hafta içinde; 23 yaralamalı kaza ve 6 Maddi Hasarlı kaza olmak üzere toplam: 29  kaza meydana geldi.  Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verileceği duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER