Denizli'de Ekmeğe Zam Gelecek Mi?

Aydın, Burdur, Nazilli’de 2 gün önce, Ankara'da dün yapılan zamla 1 TL'ye satılan ekmek artık 1,25 TL'ye satılacak. Denizli'de ise ekmek fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

GÜNCEL 26.04.2019, 12:28 26.04.2019, 14:38
Denizli'de Ekmeğe Zam Gelecek Mi?
banner1621

HABERDENİZLİ.COM

Denizlimuhabir.com'dan Nadir Güleç'in haberine göre, 3 gündür ekmeğe bazı illerde gelen zamların ardından Denizli'dede bu zammın uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Zam yapılacak mı yapılmayacak mı? Sorusuna ise Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, artan maliyetler nedeniyle zammın kaçınılmaz hale geldiğini Denizlili fırıncılar olarak Ekmeğe uzun zamandır zam yapmadıklarını, artan maliyet girdilerini bugüne kadar fırınların kendilerinin karşıladıklarını ifade etti.

Başkan Karadaban; "Fırıcılarımızdan zam yapılması konusunda bizlere gelen çok fazla talep var. Artan maliyetler sonrası gelen bu zam talleplerini nede ekmek zammını, vatandaşlarımıza hiç bir şekilde yansıtmadık.  Aydın-Nazilli 2 gün önce 200 gram ekmeği 1 liradan 1 lira 25 kuruşa yükseltt fırıncılar olarak bugüne kadar cebimizden karşıladığımız maliyet artışlarına karşı zorlanmaya başladık. Bu nedenle zammı gündemimize alıp, yetkililerle görüşmelere başlayacağız. Zamda bizim içinde kaçınılmaz hale geldi.” diye konuştu.

BAKANLIK ZAMMI DURDURMUŞTU

Geçen yıl Ankara'da Fırıncılar odası ekmeğe yüzde 25 zam geleceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından bakanlık devreye girmiş ve zammı durdurmuştu.

Kaynak: Denizli Muhabir

Yorumlar (0)