Denizli'de Çocuk Cinayeti ve Tecavüzcülerine Tepki İçin 200 Araç Konvoy Yaptı

Denizli'de dün akşam saatlerinde Çocuk Cinayeti ve Tecavüzcülerinin suçunun düşük olduğuna tepki göstermek için Denizli Oto Kulüpler Birliği 200 araçlık konvoy düzenledi.

Denizli'de Çocuk Cinayeti ve Tecavüzcülerine Tepki İçin 200 Araç Konvoy Yaptı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de dün akşam saat 21.00'da Denizli Oto Kulüpler Birliği tarafından Denizli Teleferik Otoparkın'da yüzlerce araç çocuk tacizcilerine ve katillerine tepki amaçlı 200'ü aşkın araçlarla toplanarak tepkilerini konvoy ile gösterdi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 7 gün sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıkan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ile Ağrı’da Ramazan Bayramı ziyareti sırasında kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan Leyla Aydemir’in acısı tüm Türkiye’yi yakmaya devam ediyor.

Siyasetçisinden sanatçısına vatandaşına kadar herkesin yüreğini dağlayan iğrenç olayların ardından Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında kaldırılan idam cezasının yeniden uygulanmaya başlamasını isteyen vatandaşlar ve Denizli Oto Kulüpler Birliği çocuklara tecavüz cezaların çok düşük olması ve idam gelmesi nedeniyle tepki amaçlı 200 araçlık konvoy düzenledi.

Denizli Teleferik'te toplanan 150 araçlık konvoy Bağbaşı, Ulus Yürüyüş yolu güzergahlarından gittiği sırada araç sayısı 200'ü aştı.

Çoğu araçların üzerine ise '#Leyla, #Eylül, #Gizem Çocuklardan Pis Ellerinizi Çekin..!' yazıları yapıştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz ÖZkan
deniz ÖZkan - 8 ay Önce

Haberi yazan arkadaş bir kez daha okuyabilir mi?

SIRADAKİ HABER
banner1243