Denizli'de Caddeye Başsavcı Alper'in İsmi Verildi

Denizli'de trafik kazasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adı caddeye verilerek yaşatılacak. Alper'in ismi Hollanda ile yaşanan krizden sonra, Almelo şehriyle iptal edilen 'kardeş şehirlik'ten sonra Almelo Caddesi'nin ismi Başsavcı Mustafa Alper olarak değiştirildi.

Denizli'de Caddeye Başsavcı Alper'in İsmi Verildi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Denizli’de sabahın ilk ışıklarında sona erdi.Denizli’deki trafik kazasında makam şoförü ile birlikte hayatını kaybeden Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adı caddeye verilerek yaşatılacak. 

15 Temmuz sürecinde darbecilere karşı başarılı ve kararlı çalışmalar yapan ve 10 Mayıs’ta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Başsavcı Mustafa Alper’in ismi caddeye verildi. Daha önce Almelo olan caddenin ismi, Hollanda ile yaşanan kriz nedeniyle kardeş şehirliği iptal edilerek, belediyenin Temmuz ayı birleşiminde verilen kararla, Başsavcı Mustafa Alper’in ismi verildi.

Programda konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, caddenin hayırlı olmasını diledi. Trafik kazalarının ülkede son olmasını dileyen Karahan, maalesef birçok yiğidi, genç yaşlı insanı trafik kazalarında kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyledi. Anıt için Pamukkale Belediyesine teşekkür eden Vali Karahan, milletin kendisine verilen hizmeti unutmadığını söyledi.

Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri caddenin girişine Başsavcı Mustafa Alper'in fotoğrafının ve özgeçmişinin de yazılı olduğu kaideyi törenle açtı.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER