Denizli'de Bir Haftalık Trafik Bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, (12.154) araç kontrol edildi. 

Denizli'de Bir Haftalık Trafik Bilançosu
Bu kontroller sonucunda; Hız ihlalinden, Kırmızı ışık ihlalinden, Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek, Emniyet kemeri ve kask takmamak, Alkollü olarak araç kullanmak, Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak, Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak, Muayenesiz araç kullanmak, Durak harici ve fazla yolcu almaktan, Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),          Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edildi.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanaklarına göre İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında toplam (28) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrildi. 

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazalarında, 22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (37) Yaralamalı kaza ve (52) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (89) kaza meydana geldi. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir. denildi.

Denizli'de meydana gelen kazalar genellikle, Ankara Yolu, İzmir Yolu ve İstiklal caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde; 22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, 1 Ölümlü, (20) Yaralamalı kaza ve (17) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (38) kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

Vatandaşların daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerin kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir. denildi.  
    
        

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER