Denizli'de Bir Haftada Trafik Durumu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 01-07 Mayıs 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 12.556 araç kontrol edilmiştir.

Denizli'de Bir Haftada Trafik Durumu
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Bu kontroller sonucunda;
Hız ihlalinden,
Kırmızı ışık ihlalinden,
Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,
Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,
Emniyet kemeri ve kask takmamak,
Alkollü olarak araç kullanmak,
Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,
Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,
Muayenesiz araç kullanmak,
Durak harici ve fazla yolcu almaktan,
Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),
Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;
Denizli'de, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 01-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında toplam (36) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;01-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (38) Yaralamalı kaza ve (26) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (64) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir. 
Denizli'de meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, İzmir Yolu, 29 Ekim Bulvarı ve Merkezefendi Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.
                
Ayrıca,01-07 Mayıs 2017 tarihleri arası, Karayolu Güvenliği Trafik Haftası olması münasebeti ile Denizli'deki okullarda öğrencilere yönelik olarak “Yaya güvenliği, Öğrencilerin trafikte karşılaştığı riskler ile trafik kuralları” konusunda ve diğer tüm yol kullanıcılarına, sürücü ve yaya eğitimleri verilerek trafik bilincinin arttırılmasına yönelik çalışılmalara ağırlık verilecektir. 

Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;
01-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde; (11) Yaralamalı kaza ve (8) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (19 )kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER