Denizli'de Bayram Öncesi Alışılmadık Taşıma Yöntemi

1980'lerin ortalarına kadar daha çok posta ve telgraf taşıma işlerinde kullanılan triportörler, günümüzde ise kurbanlık koyun taşıyor. 4 koyun 1 kadın 2 adam 3 tekerli aracın (Triportör)'ün üzerinde İzmir yolu çıkışına doğru bayram hazırlığı için seyir halinde giderken görüntülendi.

Denizli'de Bayram Öncesi Alışılmadık Taşıma Yöntemi
Kurban bayramına sayılı günler kala vatandaşlar bayram hazırlıklarını bitirmek üzere. Kurbanlıklarını satın alan vatandaşlar aldıkları kurbanlıkları çeşitli araçlarla götürürken renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Denizli - İzmir güzergahında triportör olarak bilinen 1980'lerin ortalarına kadar daha çok posta ve telgraf taşımak için kullanılan 3 tekerli araçla taşınan kurbanlıklar renkli görüntüler sergiledi. Aracın kasasında bulunan 4 kurbanlık koyunu zabdetmeye çalışan 1 bayan ve 2 adam dikkat çekti. Ayakta kurbanlıkların başında seyir halinde bulunan vatandaşlar aracın kasasında zorlukla durdukları gözlerden kaçmadı.

Kurban Bayramı öncesinde alışıldık manzaralar görülmeye başlandı. Bu alışıldık renkli görüntüler ise arabalarda taşınan kurbanlıklar. Vatandaşlar kurbanlıkları taşırken sınır tanımıyor. Bu görüntülere bir yenisi eklendi ve 3 tekerli aracın (Triportör)'ün kasasında 4 koyun 1 kadın 2 adam olarak görüntülendi. Bayram öncesi sosyal medyada çok konuşulan ve mizah konusu olan kareler şimdiden görülmeye başladı.

Sena Kuru
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER