Denizli'de 6 Kuşak Anneler Buluştu

16 yaşındayken kaçarak evlenen ve Denizli’ye gelen 103 yaşındaki Mavize Akşit, kızı, torunu ve torunun torunlarıyla buluştu. 6 kuşağın bir araya geldiği annaler ise kuşak buluşmasını bu kare ile ölümsüzleştirdi.

Denizli'de 6 Kuşak Anneler Buluştu

Burdur’un Yeşilova İlçesi Kabadibi Köyü’nde yaşayan, 16 yaşındayken eşiyle kaçarak evlenen ve Denizli’ye yerleşen 103 yaşındaki Mavize Akşit, Denizli’de kızları, torunları ve torunlarının torunlarıyla bir araya geldi. 6 kuşak annelerin buluştuğu ailenin ise 3 kıtanın 5 ülkesinde 100’e yakın çocuğu ve torunu bulunuyor.

Annelerin Gümüşler Mahallesi’ndeki buluşmasında ailenin en küçüğü, 1 yaşındaki Emir Yapıcı oldu. Emir Yapıcı’nın 30 yaşındaki Şermin Yapıcı’nın 2 çocuğu, Şermin Yapıcı’nın 48 yaşındaki annesi Dudu Teneke’nin 2 çocuğu, Dudu Teneke’nin 65 yaşındaki annesi Rukiye Altınışık’ın 3 çocuğu, Rukiye Altıntaş’ın 82 yaşındaki annesi Ferzane Çetinkaya’nın 5 çocuğu, Ferzane Çetinkaya’nın 103 yaşındaki annesi Mavize Akşit’in ise 5 çocuğu bulunuyor. Bir araya gelen 5 anne hem sohbet etti hem de anneleriyle özlem getirdi.

Kaynak: Hizmet Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ezgi bobur
ezgi bobur - 5 ay Önce

harika

SIRADAKİ HABER