Denizli'de 13 Yıldır Boşanamayan Adam Tepki Gösterdi

Denizli’de 13 yıldır eşinden boşanmaya çalışan Hüseyin Avni Görcelioğlu mahkemenin boşanma kararı almamasına tepki göstererek “Devlet beni boşamıyor” dedi. 13 yıldır süren boşanma hikayesi ise duyanı şaşkına uğratırken, mağdur kocanın talebi bu kez de koronaya takıldı.

GÜNCEL 29.09.2020, 16:18 29.09.2020, 16:31
Denizli'de 13 Yıldır Boşanamayan Adam Tepki Gösterdi
banner1656

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de 64 yaşındaki Hüseyin Avni Görcelioğlu 2007 yılında 21 yıllık evliliğini bitirme kararı aldı. 2007 yılında İzmir Göztepe’de ikamet eden Görcelioğlu, İzmir 13. Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı. Eşi Zeliha Görcelioğlu ile şiddetli geçimsizlik yaşayan Hüseyin Avni Görcelioğlu açtığı boşanma davasını, yakınlarının ikna çabaları üzerine geri çekti. 6 sene daha evlilikleri süren Görcelioğlu çifti uzaktan evliliklerini sürdürmeye devam ederken, 2013 yılında Hüseyin Avni Görcelioğlu şiddetli geçimsizlik nedeniyle yeniden dava açtı. 

YILLARCA BOŞANMAYI BEKLEDİ, HAKİM BOŞAMADI

İzmir’den Denizli’ye taşından Görcelioğlu 2013’te tekrar Denizli’de boşanma davası açtı. Denizli 4. Aile Mahkemesi’nde açılan davada taraflar ve tanıklar dinlendi. 29 Nisan 2015 gününe kadar süren davanın karar duruşmasında hakim heyeti davanın reddine karar verdi. Eşi ile geçinemediklerini belirten Hüseyin Görcelioğlu’nun boşanma davası savaşı hüsranla sonuçlandı. Görcelioğlu’nun avukatı Hasan Ozan Orpak davayı bir üst mahkemeye taşıyarak, dosyayı Antalya Bölge Mahkemesi’ne gönderdi. Ancak mahkeme boşanma talebini red ederek çiftin örnek çift olduğunu söyledi. 

3. KEZ AÇTIĞI BOŞANMA DAVASI BU SEFER KORONAYA TAKILDI

Medeni Kanuna göre Boşanma davası reddedildiği için 3 sene boşanma davası açamayan Hüseyin Avni Görcelioğlu 2019 yılında tekrar boşanma davası açtı. 04 Haziran 2020 tarihinde görülmesi beklenen boşanma davası ise bu sefer korona virüs tedbirlerine takıldı. Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerisi ile Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun kararı gereği dava tarihi ertelendi. 

“ÇOCUĞUMUZ OLSA EŞİM MAKİNADA YIKARDI”

Verilen son karara göre Hüseyin Avni Görcelioğlu’nun açmış olduğu boşanma davası 18 Kasım 2020’ye ertelendi. Hüseyin Görcelioğlu dava ile ilgili “2007’den sonra da evliliğimiz düzgün ilerlemedi. Yılın 6 ayı evde, 6 ayı dışarda kalmak zorundaydım. Benden habersiz her bankaya borç yapmıştı eşim. Ben özel sektörden emekli oldum. Borcunu üstlenip, tekrar denemeyi teklif ettim. Kredi çekip öderim diye düşündüm. Ancak kabul etmedi. Dayanacak halim kalmamıştı artık eşime. 2013 yılında Denizli’ye yerleştim. Dava açtım ancak bizi boşamadılar” dedi.

Görcelioğlu “Her zaman söylüyorum, eşim insan olarak çok iyi biridir ancak eş olarak iyi değil. Ben kontrollü birisiyimdir. Sinirlerime hakim olabilirim. Eşimle tartışma olduğunda bile ben diğer odaya gider oturur kapıyı kitlerdim. O bağırır çağırırdı. Ben eşim sakinleşince dışarı çıkardım. Temizlik hastalığı vardı eşimin. Çocuğumuz olmadı ama  olsaydı makinaya atar yıkardı. Telefonu, radyoları bile yıkardı. Bu da evliliğimizde onlarca  problemden biri oldu. Evliliğimiz boyunca hep şiddetli geçimsizliğimiz vardı” ifadelerini kullandı. 

“HERKES BANA ACIYARAK BAKIYOR”

Birlikte yaşanan süreçte ekonomik sorunlarının hiç olmadığını ve iyi para kazandığını söyleyen Görcelioğlu “Ben eşimin maaşına hiç dokunmadım evliliğim boyunca. Bizim arsamızı benden habersiz annesinin üstüne yapmış, ona bile bir söz etmedim. İzmir’de evimiz var. O evin hepsini istedi ben yarı yarıya olsun dedim. Bu sebeple davayı uzatıyor. Ben Denizli’de hiç yaşamamıştım 2013’e kadar. Şu an bile Denizli’nin çoğu yerini bilmem. 2013 Ağustos’undan beri hiç görüşmedim. Sadece mahkemelerde gördüm. Boşanmak için uğraşıyorum. Herkes bana acıyarak bakıyor. Hala boşanamadığımız için benimle dalga geçiyor. Benle alakalı bir durum yok, devlet beni boşamıyor” dedi.

“HÜSEYİN BEY BU DURUMDAN DOLAYI ÇOK MAĞDUR”

Görcelioğlu’nun avukatı Hasan Ozan Orpak "Konuyla ilgili 2013 yılında açılan ve geri çekilen bir dava var. 2013 Eylül ayında yeniden dava açtık. Ancak duruşmamız 6 ay sonra oldu. Uzlaşma imkanımız yoktu. Karşı taraf da istemedi uzlaşmayı. Anlaşmalı boşanma olacağını düşündük. İlk celsede karşı taraf ilk celsede boşanmak istediğini söyledi ancak sonra kararını değiştirdi ve ‘Boşanmak istemiyorum’ dedi.
Denizli 4. Aile Mahkemesi’nde tanıklarımız dinlettik, duruşmalarımız görüldü ancak en son hakim heyeti davanın reddine karar verdi. Medeni Kanun 3 yıl içerisinde tekrar dava açılmasına izin vermiyor. Biz de Antalya Bölge Mahkemesi’ne gönderdik davayı. Mahkemede 2016 yılında verilen kararla 13 yıldır görüşme dahi olmamasına rağmen boşanma reddi kararını bozmadı. 
3 yıl daha bekledik. Süre dolar dolmaz tekrar dava açtık. Pandemi nedeniyle duruşmalarımız yine ertelendi. 18 Kasım’da yeniden görülecek olan davamızı bekliyoruz şu an. 
Hüseyin Bey bu durumdan dolayı çok mağdur. Her yerde önüne çıkıyor. Dava yüzünden şehir değiştirecek, değiştiremiyor, kredi çekecek çekemiyor, yurt dışına çıkmak istiyor çıkamıyor.” dedi.

"SOKAKTA GÖRMEK BİLE İSTEMİYORUM, LÜTFEN BENİ BOŞAYIN"

Uzayan süreç nedeni ile hayatının alt üst olduğunu söyleyen Hüseyin Avni Görcelioğlu "Artık sabrım kalmadı. Atmak istediğim her adımda aslında fiilen olmayan evliliğim önümde engel oluyor. Bir an önce boşanıp önüme bakmak istiyorum. Yaşanan bu olaylar beni çok yıprattı. Eski eşim iyi bir insan ancak benim için iyi bir eş değil. Kendisi içinde kötü bir durum, 13 yıl görüşmeden bir ilişki devam etmez. Kendisini görmemek için mahkemeye bile gitmedim. Sokakta bile görmek istemiyorum ve bunu kendisine de söyledim. Buna rağmen bizi boşamayan hukukçuların vicdanlı davranmasını bekliyorum"  dedi.

banner1640
Yorumlar (7)
Suçlanan eşler. 5 ay önce
Medyayı kullanarak kendilerini haklı çıkarmak isteyenler asıl haksız olandır.Gerçekleri konuşmadıkları içinde davaları kaybediyorlar, lütfen haberlerinizi seçerken bunada dikkat edin.
Eşleri tarafından aldatılan kadınlar. 5 ay önce
64 yaşında macera arayacagina ailesine sahip çıkabilirdi, medyayı kullanacagína,oturup 20 yılda,neler yaşadığını,ne yaşattığınì dúşünúp ona göre hareket edebilirdi.
Suçlanan eşler. 5 ay önce
Medyayı kullanarak kendilerini haklı çıkarmak isteyenler asıl haksız olandır.Gerçekleri konuşmadıkları içinde davaları kaybediyorlar, lütfen haberlerinizi seçerken bunada dikkat edin.
Aynı sorunları yaşayan kişiler. 5 ay önce
Çocuğun olmayısıda isabet olmuş, evlilik kurumunda boşanmalarda ençokda çocuklar zarar görmekte, sorumluluk alamayacak kişilerin ve evliliğini sürdürmeyi düşünmeyenlerin çocuk sahibi olmak için de uğraşmamalı.
Mağdur durumda olan kişiler. 5 ay önce
Toplumda psikolojik sorunları olanlarla, sorumluluk duygusu gelişmemiş kişilerin evlenmelerine izin verilmemeli
Asılsız suçlanan eş. 5 ay önce
Davanın uzaması birazda, kendi si,ile ilgili olabilir mi,insan kendi tercihlerinden dolayıda kimseyi suçlamamalı biraz düsúnmesi gerekir.
Bõyle,avukatları aracılığıyla medya aracılığıyla mağdur d 5 ay önce
Eşini, iyi bir eş değildir, diye suçlarken, kendiside eş olarak gerekeni acaba yapmışmıdır, önce onu sorgulamak gerekir.Mâalesef bazı sorumsuz kişiler, sadece kendi istek ve arzuları ile yaşamakta, toplumun huzurunu ve ahlaki değerlerini hiçe sayarak tek taraflı yargılamaya gidilerek karar verilenebiliyor, burada da duygusal bir haber ile karşı tarafın duygu ve yaşadıkları gõz ardí edilmiştir.