Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğü kanser hastalığından hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan, son yolculuğuna tekbirlerle uğurlandı.

GÜNCEL 17.04.2014, 13:32 17.04.2014, 13:37
Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Son Yolculuğuna Uğurlandı
banner1665
Tedavi gördüğü kanser hastalığından hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan, son yolculuğuna tekbirlerle uğurlandı. İki yıl önce atandığı Denizli’de başsavcı olarak görev yapan İsmail Alkan, bir süredir Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde kolon kanseri tedavisi görüyordu. Dün gece durumu ağırlaşan Alkan, hayatını kaybetti. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Alkan için sabah saatlerinde Denizli Adliyesi önünde tören düzenlendi. Törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Garnizon Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, siyasi partilerin temsilcileri, yargı mensupları, İsmail Alkan’ın yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. İsmail Alkan’ın cenazesi bayrağa sarılı şekilde son kez adliye önüne getirildi. Bu sırada özellikle Alkan’ın yakınlarının büyük üzüntü yaşadığı görüldü. Denizli Müftüsü Veysel Çakı, Başsavcı Alkan için dua ederken, protokol ve vatandaşlar 'amin' dedi. Törende konuşan Denizli Cumhuriyet Başsavcıvekili Muhammet Savran, İsmail Alkan’ın iyi bir savcı olmasının yanında herkesin yardımına koşan çok da iyi bir insan olduğunu söyledi. Törenin ardından İsmail Alkan’ın cenazesi cenaze aracına konulurken, ailenin isteği üzerine alkış yapılmayarak tekbir getirildi. Adliye önünde toplananlar bir ağızdan tekbir getirirken, eşi Hüsniye Alkan’ın Denizli Valisi Abdülkadir Demir’le konuştuğu ve Vali Demir’in de ağladığı görüldü.
Denizli Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan’ın cenazesinin yarın öğle namazını müteakiben Kırşehir’e bağlı Çiçekdağı ilçesindeki Demirli köyünde toprağa verileceği öğrenildi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)