banner1348

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olay yerinde hayatını kaybetti

Denizli İzmir yolunda bu sabah meydana gelen trafik kazasında Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü hayatını kaybetti. Başsavcının koruma polisi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 

banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Kaza bu sabah Denizli İzmir Yolunda Bozburun Mevkinde meydana geldi. Kazada Denizli Cumhuriyet BaşsavcıMustafa Alper’in içinde bulunduğu araç hafriyat kamyonuyla çarpıştı.

Kazada Başsavcının içinde bulunduğu araç hurdaya dönerken korkunç kazada Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli hayatını kaybetti.  Ağır yaralanan Başsavcının koruma polisi ise Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kazanın ardından bölgede yoğun güvenlik önlemleri alınırken Polis kamyon sürücüsünü gözaltına aldı.

Başsavcı Mustafa Alper Kimdir?

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper 1969 yılında Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde doğdu.

Sırasıyla; Cumhuriyet İlkokulu, Kavaklıdere Ortaokulu, 60.Yıl S.M.Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku uzmanlığı ve yüksek lisans derecesi aldı. İzmir'de öğretim görevliliği ile avukatlık yaptı, askerliğini de İzmir'de tamamladı.

1995 yılında Ankara Hâkim/Savcı adayı olarak mesleğe katılan ALPER, stajının akabinde Konya/Ereğli, Muş/Varto, Afyonkarahisar/Dazkırı, Çanakkale Cumhuriyet Savcılıkları; İskenderun, Van Cumhuriyet Başsavcılıkları, Van Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.

13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilen Alper, Hâkim Hatıran Alper ile evli ve iki çocuk sahibidir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 11:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet temiz
ahmet temiz - 2 yıl Önce

böyle habercilik anlayışı olmaz. merhumun araç içindeki fotoğrafını koymak nedir arkadaş! rica ediyorum kaldırın, ailesi sevenleri bütün herkes bu fotoğrafı görünce neler hissedecek hiç düşünmediniz mi? lütfen kaldırın şu fotoğrafı!

SIRADAKİ HABER