Denizli Barosu'ndan Batıkent Katliamına Tepki!

Denizli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu'ndan Ankara’nın Batıkent bölgesinde gerçekleşen sokak hayvanlarının zehirlenmek sureti ile katledilmesini kınamasıyla ilgili mesaj yayımladı.

GÜNCEL 10.04.2019, 20:05 10.04.2019, 20:25
Denizli Barosu'ndan Batıkent Katliamına Tepki!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu'ndan Çarşamba (dün) Ankara’nın Batıkent bölgesinde gerçekleşen sokak hayvanlarının zehirlenmek sureti ile katledilmesini hakkında kınama mesajı yayımladı.

Denizli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından yayınlanan mesaj ise şu şekilde; "Bu olayı meydana getirip milletimizin vicdanını sızlatan şahıs veya şahıslar ile ihmali olan kurumların cezalandırılması için, olayın takipçisi olacağız. Lakin sadece caydırıcı özelliği yüksek olan bir kanun ile bu tür olaylara dur denilebileceğinin farkındayız. Bu nedenle yıllardan beri beklenilen ve şuana kadar bir türlü yasalaşmayan, sahipli sahipsiz bütün canlarımızın haklarını koruyacak ve bu hakların ihlal edilmesi durumunda caydırıcı ceza ve tedbirlerin hüküm altına alındığı bir yasal düzenlenmenin ivedilikle mecliste  yasalaşması ve yürürlüğe girmesi toplumuzun öncelikli sorunudur. Sokaktaki canlıların korunması asla bir siyaset malzemesi olarak kullanılmamalı bunun yerine; Türk Milletinin medeniyet seviyesinin bir göstergesi olarak, tüm vicdanları rahatlatmalıdır. Denizli Barosu olarak tüm bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız" ifadelerini kullandı.

denizli barosu hayvan haklari

Yorumlar (1)
Mihriban D. 2 yıl önce
Artık! Umarım! Lütfen! Acil!
Bu caniler için ve tekrarını önlemek için; caydırıcı bir yasa çıkar!