DEGİAD Başkanı Urhan, "Vaka Sayısı Nedeniyle İş Dünyası Endişe İçinde"

DEGİAD, Kurban Bayramı dönüşü gözle görülür derecede hızla artan Covid-19 vaka sayıları tüm vatandaşlara olduğu gibi iş dünyasını da endişe içine soktuğuna değindi.

GÜNCEL 27.07.2021, 16:27 27.07.2021, 16:37
DEGİAD Başkanı Urhan, "Vaka Sayısı Nedeniyle İş Dünyası Endişe İçinde"
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan tarafından yapılan açıklamada, "Uzun dönem kapanmaların pandeminin sönümlenmesinde kalıcı çözüm olmadığı ve sonrasındaki açılmalar neticesinde vaka sayılarının tekrar arttığı artık bilinen bir gerçektir. Şu durumda elimizdeki en etkili silahın kapanmalar değil, aşı olduğu aşikardır.

Son dönemde yaşanan hızlı vaka artışları ile mücadele için ve tekrar bir kapanma yaşamamak için toplu alanlara yönelik aşı kontrolü zorunluluğunun ivedilikle getirilmesi gerekmektedir.

Aşısız vatandaşların toplum sağlığını tehdit eder bir şekilde rahat dolaşımına kısıtlama getirilmesi artık bir gerekliliktir. Kişisel hak ve özgürlüklerin ötesinde toplum sağlığını ilgilendiren bu duruma devletimiz acilen tedbir almalı, caydırıcı cezalar ve kısıtlamalar getirmelidir. Başta ABD, İngiltere Fransa, İtalya gibi birçok dünya ülkesinin de benzer kısıtlama ve yaptırımları yürürlüğe aldığını da hatırlatmak gerekir.

Yaşanabilecek olası bir yeniden kapanmanın ülke ekonomimiz, toplum psikolojimiz, çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim hayatı açısından da salgın kadar tehlikeli sonuçları olacağı unutulmamalıdır.

Aşılanmanın bir sosyal sorumluluk olduğunu, toplum sağlığı için birlikte hareket etmenin gerekliliğini bir kez daha hatırlatır, tüm vatandaşlarımızı bu vesileyle aşılanmaya davet ederiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)