Dariverenliler De Dernekleşip Birliğe Dahil Oldu

Denizli’ de yaşayan Darıveren’liler birlik ve beraberlik sağlamak amacı ile Dariverenliler Yardimlaşma Dayanişma Eğitim Ve Kültür Derneğini kurdular. 

Dariverenliler De Dernekleşip Birliğe Dahil Oldu

Derneğin dün  yapılan tanıtım toplantısında Başkan Recep Kırgıl, amaçlarının, geçmişi eski tarihlere dayanan beldemizin birlik ve beraberliğini sağlayarak yeni neslin tarihine sahip çıkmasını sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca Domates diyarı olarak da bilinen Darıveren Beldesinin hakettiği yerde olmadığını,  tanıtım ve festivallerle istenilen değere çıkartılacağını da  dile getirdi.

Toplantıya  katılan Darıverenliler de; bu oluşumun yıllardır beklendiğini, Darıveren ‘ inde böyle bir derneğe ihtiyacı olduğunu söyleyerek  dernek kurulumunda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Toplantıya Acıpayam Dernekler Birliği 2. Başkanı Ramazan Kanlık ve Acıpayam Dernekler birliği genel sekreteri Güner Ersoy’da katılarak birer konuşma yaptılar.

Birlik ve beraberliğin öneminin vurgulandığı konuşmalarda Acıpayam Dernekler Birliğinin Darıverenliler derneği ile gücüne güç kattığı vurgusu yapılarak dernekçilik hakkında tavsiyeler paylaşıldı.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER