Dar Gelirlilere Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Denizli Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle AK Vadi’ye yapılan konutlardan 160’ı, kira öder gibi 266,91 lira aylık taksitlerle ev sahibi olmak isteyenler için satışa sunuldu.

Dar Gelirlilere Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Alt Gelir Grubu kapsamında olan evlerden almak isteyenler, 22 Ekim-31 Aralık 2012 tarihleri arasında Halkbank Delikliçınar Şubesi’ne başvuru yapabilecek.
   Denizli Belediyesi, yapımı yıllarca devam eden ancak bitirilemeyen konutları tamamlayıp hak sahiplerine teslim ederken, yeni konut projelerini de hayata geçirmeye devam ediyor.
Yıllardır açıkta akarak tehlike saçan Bağırsak Deresi'nin kapatılmasının ardından bölgenin üst kısımlarında modern ve sağlıklı yaşam imkanı sunan konutlar yapıldı. İlk olarak 448 konutun yapımı, ardından Kurudere 1,2 ve 3’üncü etapta yer alan toplam bin 532 konutun yapılıp teslim edilmesinin ardından bölge, köprülü kavşaklar, üst geçitler, kapalı pazaryerleri ve spor salonları ile cazibe merkezi haline geldi.
   Denizli Belediyesi ve TOKİ, söz konusu projelere ek olarak, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için yeni bir konut projesinin de sonuna yaklaşıldı ve 940 konut bitme aşamasına geldi. Sosyal konutlarda yeşil alanlar, parklar, bahçeler, çevre düzenlemeleri ve otoparklar gibi özellikler de yer alıyor. Konutların yapılacağı bölgede ticaret, merkezi ile Ceza ve İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezi de yer alıyor.
    NASIL VE NEREYE BAŞVURU YAPILACAK-
   Denizli Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle AK Vadi’deki Alt Gelir Grubu’nda yer alan konutlardan almak isteyenler, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satıştan istediği evi alabilecek.
   Konutlar, 84 m2 ile 94 m2 arasında kullanım alanına sahip ve fiyatları ise 72000 lira ile 100000 lira arasında değişiyor. Seçilen eve göre ise 8700 ile 12100 lira peşinat isteniyor. Aylık ödemeler ise 266,91 liradan başlayan taksit seçenekleriyle alıcıya sunuluyor.
Ayrıntılı bilgi almak isteyenler TOKİ’nin www.toki.gov.tr resmi internet adresinden detaylı bilgi alabilir.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve Milletvekili Nihat Zeybekci, gerek TOKİ konutları ve gerekse AK Vadi’nin yapımında büyük emek harcamış kısa süre önce de gazetecilerle bölgede incelemelerde bulunmuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER