Cumhuriyetin 98. Yılını Coşkuyla Kutlayacağız

Demirdöğer, "Denizli Demokrasi Platformu olarak Denizli ilimizde uzun yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz Fener Alayı Cumhuriyet Yürüyüşümüzü bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğiz. Yürüyüşe ilişkin resmi başvurumuzu bugün Denizli Valiliğine sunacağız."

GÜNCEL 25.10.2021, 13:06
Cumhuriyetin 98. Yılını Coşkuyla Kutlayacağız

Denizli Demokrasi Platformu Sözcüsü Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi. Demirdöğer, Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılının ülkemizde hem resmi kuruluşlarca hem de demokratik kitle örgütleri tarafından coşkulu ve geniş katılımlı bir şekilde kutlanacağını belirtti.  

Demirdöğer, "Denizli Demokrasi Platformu olarak Denizli ilimizde uzun yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz Fener Alayı Cumhuriyet Yürüyüşümüzü bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğiz. Yürüyüşe ilişkin resmi başvurumuzu bugün Denizli Valiliğine sunacağız. 

29 Ekim 2021 tarihi Cuma günü saat 19.00’da Atatürk Stadyumu önünden başlayacak olan yürüyüşümüz Lise Caddesi yönünden Kıbrıs Şehitler Caddesi, İnönü Caddesi, İstiklal Caddesi güzergahından Gazi Mustafa Kemal Bulvarına geçilerek Gazi İlkokulu önündeki meydanda İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayla son bulacaktır. 

500 metrelik Türk Bayrağımız yürüyüşümüzde elden ele dalgalanarak taşınacaktır. 

Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizi kuşaklar boyunca yaşatacak ve Atatürk ilkelerinden ayrılmadan gelecek nesillerimize anlatacağız. 

Bu nedenle başta Denizli Valimiz olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Merkezefendi İlçe Belediye Başkanımız, Pamukkale İlçe Belediye Başkanımız ve diğer tüm ilçe Belediye Başkanlarımız ile diğer tüm Denizli Protokolünü, Siyasi Parti temsilcilerini, Denizli Sanayi Odası ve Ticaret Odası Başkan ve üyelerini, ilimizde faaliyet gösteren diğer tüm sivil toplum kuruluşlarını, hangi siyasi düşüncede olursa olsun, hangi etnik kimlikte olursa olsun, hangi inançta olursa olsun tüm Denizli halkını bu etkinliğimize davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)