Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’ye geliyor

Denizli’ye 25. resmi ziyaretini gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenecek toplu açılış törenine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli Büyükşehri Belediyesi’nin 47 dev yatırımından oluşan yaklaşık 700 milyon TL’lik tesisin açılışını gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’ye geliyor

HABERDENİZLİ.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’ye 25. resmi ziyaretini 24 Mart 2017 Cuma günü gerçekleştirecek. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda saat 14.00’de düzenlenecek toplu açılış törenine katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Denizli Büyükşehri Belediyesi’nin il genelinde yaptığı 47 dev yatırımından oluşan yaklaşık 700 milyon TL’lik tesisin açılışını gerçekleştirecek. Bu kapsamda daha önce resmi açılışları gerçekleştirilmeyen Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, Bozburun Çevreyolu Bağlantısı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehit Er Doğan Acar Yaya Üst Geçidi, Denizli-Ankara Yolundaki yeni köprülü kavşak ve Müfide Tekinada Kavşağı’nın açılışı yapılacak.

Hazırlıklar tamam
Bunların yanında Sarayköy ilçe Garajı, Kayıhan Kapalı Pazaryeri Üstüne Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali, Kızılcabölük Spor Tesisleri, Kale, Çameli, Sarayköy ve Tavas İtfaiye Hizmet Binaları, Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, Siteler Mehmetçik, Muratdede, İlbade, Akkonak ve Karaman olmak üzere 10 mahallede tamamlanan scada sistemi ve dev alt yapı hamlesi, Denizli genelinde 1.420 kilometre 1. ve 2. kat ile 86 kilometre sıcak asfalt yol ve kaldırım yapımı, Kelleci Sosyal Tesisi, Gümüşsuyu Sosyal Tesisi, il genelinde 45 adet köprü ve 50 adet menfez ile 4 bin 500 metre taş duvar yapım işi, 27 adet halı saha, Denizli-Çardak yolu orta refüj peyzaj düzenlemesi, Pamukkale yolu orta refüj peyzaj düzenlemesi, Sarayköy Meydan ve Park düzenlemesi, Paşaderesi Parkı yapımı gibi onlarca yatırımın resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Zolan: “Denizlimize yatırımlar ve güzellikler getiriyor”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm Denizlilileri 24 Mart 2017 Cuma günü 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na beklediklerini söyledi. Başkan Zolan, “Cumhurbaşkanlığı görevinden sonra 2. defa ilimizi ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bu Cuma günü kentimizde ağırlayacağız. O güzelliği Denizli olarak hep beraber yaşayacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hükümetin, kamu kurumlarının ve Büyükşehir Belediyesi’nin millet için yaptığı yatırımların toplu açılışını gerçekleştireceğini kaydeden Başkan Zolan, “Cumhurbaşkanımızın kentimize her gelişi Denizlimize yatırımlar ve güzellikler olarak geri dönüyor. Ben tüm halkımı, tüm Denizlilileri bu güzellikleri yaşayacağımız tören alanımıza davet ediyorum. İnşallah o coşkuyu, o bayramı, o güzelliği birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243