Çocuklar Kitap Okusun Diye

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, çocukların Kitap okuma alışkanlığını kazanmasına yönelik eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek okullara mini kütüphane kurdu.

Çocuklar Kitap Okusun Diye
banner1336
Denizli'nin Çivril ilçesi Belediyesi Sosyal Kültür İşler Müdürlüğü, İlköğretim haftası hediyesi olarak ilçe merkezinde bulunan 12 okula kitaplık hediye etti. Başkan Gürcan Güven İsmail Özcan İlk Okulu, Cumhuriyet Kameroğlu Kardeşler İlkokulu ve Nevişet Kameroğlu Ortaokulunda başladıkları projeyi tüm okullarda uygulamaya koyacaklarını belirterek ; “ İlçe merkezindeki ilk ve ortaokullarda başladığımız bu etkinlik ilçe sınırlarında bulunan tüm okullarda da devam edecek. İlçemizi Denizli’nin ve hatta Türkiye’nin en çok kitap okuyan ve en çok kütüphanesi olan ilçesi yapacağız. Çivril Belediyesi olarak eğitime ve geleceğimiz olan gençlerimize çok önem vermekteyiz. Şimdi de çocuklarımızın maddi ve manevi başarılarına bir nebze katkıda bulunmak için tüm okullarımıza bir kitaplık hediye ediyoruz. İnşallah ilerleyen süreçte öğrencilerimizin eğitimi için elimizden ne gelirse fazlasıyla yerine getireceğiz’’ dedi.

Başkan Gürcan Güven, “Kitap okuma alışkanlığını özellikle gelişmekte olan çocuklarda ve gençlerde bilgi kapasitesini artıran, düşünce yapısını şekillendiren, anlamayı kolaylaştıran, kişilik kazandıran etkili bir süreçtir onun için kitaplıkların yaygınlaştırılmasının yanında, dizaynı, kitap varlığı ve düzeni de önemli” dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER