Çiftçi, "Okumanın Yaşı Yoktur" dedi Üniversitede Eğitime Başladı

Denizli'nin Çal ilçesinde geçimini çiftçilikten sağlayan kişi, daha iyi üretim yapmak için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Çal Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı'nda eğitim alıyor.

GÜNCEL 27.10.2018, 11:03 27.10.2018, 11:36
Çiftçi, "Okumanın Yaşı Yoktur" dedi Üniversitede Eğitime Başladı
banner1749

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli'nin Çal İlçesi İsabey Mahallesi'nde ikamet eden, evli ve 2 çocuk babası 32 yaşındaki Muhammet Tabak, bilinçli çiftçilik yapmak için girdiği üniversite sınavında PAÜ Çal Meslek Yüksek Okulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım Programını kazandı.

Üniversitede eğitime başlayan Tabak, bilinçli çiftçilik yapmak ve daha iyi üretim gerçekleştirmek için "okumanın yaşı yoktur" diyerek, azimle çalışıp üniversite sınavına girdiğini ve istediği bölüme yerleştiğini belirtti.

İlkokulu ve liseyi Çal'da okuduğun dile getiren Tabak, şöyle konuştu: "Yöremizin toprakları oldukça verimli. Bu nedenle çiftçilikle uğraşmaktayım. Fakat bir de bunun eğitimini almak istedim. Çal Meslek Yüksekokulu'nu tercih listemin ilk sırasına yazdım ve çok şükür tercihim tuttu. Şimdi burada eğitime başladım. Eğitim süresince arazilerime de arkadaşlarım ve hocalarımla ziyaretlerde bulunmayı düşünüyorum. Ayrıca üniversitemizin araştırma enstitüsü de var orada da elimden gelen her şeyi yapacağım."

Yorumlar (1)
Murat Alkan 3 yıl önce
Adam 32 yaşında sanki 60 yaşında gibi anlatmışsınız. 32 yaşındaki adam üniversiteye başlamak için çok yaşlı değil