CHP ve İYİ Parti'de Pamukkale'nin Son Durumu Belli Oldu!

Denizli İYİ Parti Merkezefendi’den sonra Pamukkale Başkan Adayında CHP ile anlaştı. Yasin Öztürk basın açıklamasıyla duyurdu.

GÜNCEL 07.02.2019, 16:17
CHP ve İYİ Parti'de Pamukkale'nin Son Durumu Belli Oldu!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İYİ Parti Merkezefendi ilçesinde aday çıkarmayacaklarını CHP Merkezefendi Başkan adayı Şeniz Doğan’ı destekleyeceklerini duyurmuştu.

Pamukkale ilçesi için de CHP’den adım atmalarını istedi. CHP,  Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması yaparak Ahmet Divarcı’yı Pamukkale Belediye Başkan Adayı olduğunu açıklayarak geri de dönmeyeceklerini duyurdu.

Açıklamaların ardından İYİ Parti uzun süre sessizliğini korudu. Bugün İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk basın açıklamasının ardından İYİ Parti sessizliğini bozdu.

İYİ Parti, CHP ile yapmış olduğu işbirliğini daha da güçlendirmek için CHP’nin Pamukkale ilçesini adayını destekleme kararı verdiklerini açıkladı. Milletvekili yaptığı açıklama şu şekilde: "Türkiye genelinde, Denizli bütününde değişimi gerçekleştirebilmek için CHP ile yapmış olduğumuz işbirliğini daha da güçlendirebilmek adına Pamukkale ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi adayını destekleme kararı verdik. İşbirliği çerçevesinde iki parti tabanı arasında kaynaşmanın, kenetlenmenin tam olarak sağlanabilmesi adına her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Atalarımızın dediği gibi; Bir elin nesi var, İki elin sesi var. Diyerek birlikte yerel iktidara yürümeye karar verdik. Denizli’de ses getirmek, kötü gidişata dur demek için, ortak aklı iktidara taşımak için az kaldı. Karar yüce milletimizindir. “Ben yaptım oldu. Zihniyetinden kurtulmak istiyorsan az kaldı karar milletindir. Hep birlikte hareket edersek aşılmayacak dağ, yıkılmayacak sulta yoktur.Karar sizin, Söz milletindir.”

Yorumlar (0)