CHP Denizli’de Disipline Sevk Edilen 5 İsim İçin Karar Verildi

CHP Denizli’de eski ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu disipline sevk edilen partililer hakkında karar verildi. İl Disiplin Kurulu 5 isim için geçici ihraç kararı aldı.

GÜNCEL 13.08.2020, 10:47 13.08.2020, 11:03
CHP Denizli’de Disipline Sevk Edilen 5 İsim İçin Karar Verildi
banner1656

HABERDENİZLİ.COM

CHP Denizli’de kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen aralarında Merkezefendi eski İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve Beyağaç eki İlçe Başkanı Salih Gündoğdu’nun da bulunduğu isimler hakkında karar verildi.

Geçtiğimiz günlerde Merkezefendi eski İlçe Başkanı Tolga Varlıker, eski Belediye Meclis Üyesi Orhan Karaca eski Beyağaç İlçe Başkanı Salih Gündoğdu ve eski ilçe yöneticileri Mehmet Emek, Ünal Gündem disipline sevk edilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi İl Disiplin Kurulu’na ifade verilmesinin ardından kurul başkanı Yılmaz Doğan başkanlığında toplanan İl Disiplin Kurulu kesin ihraçları talep edilen 5 isim hakkında geçici ihraç kararı verdi.

YÜKSEK DİSİPLİN KURULU’NA TAŞINACAK

Karara göre; Parti içerisinde yanlış gördükleri kararları partililerin bulunduğu WhatsApp gruplarında eleştirdikleri getirmeleri nedeni ile verilen karara göre Tolga Varlıker 2 yıl, Orhan Karaca 1 yıl, Salih Gündoğdu 2 yıl, Mehmet Emek 2 yıl, Ünal Gündem 1 yıl geçici olarak partiden ihraç edildi. 

Kaynak: Aynahaber.net

banner1640
Yorumlar (0)