Çameli’de Çıntar Sürprizi

Sonbaharın en sevilen lezzetlerinden çıntar mantarı Denizli'nin Çameli İlçesi'nde erken çıktı. Çameli dağlarında ilk çıntarlar toplanırken 3 vatandaş buldukları çıntarı cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

GÜNCEL 30.09.2020, 17:22 13.11.2020, 09:29

Ege ve Akdeniz civarında dağlarda, nemli yerlerde çıkan, şapkasının altı tırtırlı, tadı güzel bir mantar çeşidi olan Çıntar, daha çok kış mevsiminin yaklaştığı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında toplanıyordu fakat bu sefer sürpriz yaşandı. Çameli Belevi Mahallesinden Hüseyin ve Arkadaşları Sosyal Medya’dan buldukları ilk çıntarın sevincini canlı yayın’da paylaştılar.

Çıntarı bulup hemen soteleyip kaşarlı Çıntar Kavurması yaptıklarını dile getiren Eriş   Görüntüsünün güzel olduğu kadar da lezzetide mükemmel. Etten daha faydalı olduğunu, yiyenlerin ise çok lezzetli olduğunu, çıntarın bazı rahatsızlıklara da iyi gelıyor" diyen Belirten Ongun,  "çıntar aynı zamanda rejim yemeği olarak da tüketiliyor” dedi. Kısacası ister doğasında yürüyün isterseniz Çapanızı ve sepetinizi alıp Çameli’ye gelip çıntar arayabilirsiniz dedi

Çameli’nin ,Karabayır,Elmalı,Kalınkoz , Belevi Ericek ve Gökçeyaka Mahallelerinde ve Yörük Oturağı  mevkisinde bulunan çıntarın yağışlar ve serin hava nedeniyle erken çıktığı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)