'Büyükşehir olan Denizli’ye her yıl 100 milyon lira ek para gelecek'

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, merkezdeki 79 mahalle muhtarıyla biraraya geldi. Zolan, muhtarlara büyükşehiri anlatıp görüş ve önerilerini aldı.

'Büyükşehir olan Denizli’ye her yıl 100 milyon lira ek para gelecek'

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, merkezdeki 79 mahalle muhtarıyla biraraya geldi. Zolan, muhtarlara büyükşehiri anlatıp görüş ve önerilerini aldı. Çamlık Ofis’teki toplantıya Başkan yardımcıları Aytaç Turgut, Nilgün Ök, Mustafa Gökoğlan, Şamil Çınar ve Mahmud Güngör ile daire müdürleri de katıldı.

Büyükşehir olan Denizli’ye her yıl 100 milyon lira ek para geleceğini ifade eden Başkan Zolan, “28 yılda kaybettiğimiz yatırım tutarı, 2,8 milyar liradır. Şükürler olsun ki artık bunlar geride kaldı.” dedi. Bazı çevrelerin büyükşehirin ek yük getireceği gibi gerçek olmayan bilgilerle vatandaşların aklını karıştırmaya çalıştığını söyleyen Zolan, “Büyükşehirin zam demek olduğunu söyleyenler, sizlere yalan bilgi veriyor. Su, çevre temizlik, iskân ruhsatı, açma kapama ruhsatı gibi işlerde zam yapılacağının söylenmesi koca bir yalandır. Suya zam ya da indirim yapılmasını belediye meclisi belirler, büyükşehirle bir ilgisi yoktur. Yetki bugün de vardır, yarın da vardır. Hatırlanacağı üzere üç yıldır zam yapılmadan su içiyoruz. 10 ton alt sınırını da 15 tona çıkardık. Ayrıca üstyapının giderlerinin vatandaşlardan kesileceğini söylediler. Yasadaki, '...alınması zorunlu...' ifadesini bile Denizli kaldırttı ve bir kuruş da vatandaşa fatura edilmedi.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER