Bu Yüzden Başına Gelmeyen Kalmadı

Denizli'de yaşayan akciğer hastası 48 yaşındaki Halil İbrahim Yavuz'un, isim benzerliği yüzünden başına gelmeyen kalmadı.

GÜNCEL 20.01.2016, 11:02 20.01.2016, 11:21
Bu Yüzden Başına Gelmeyen Kalmadı
Denizli'de yaşayan akciğer hastası 48 yaşındaki Halil İbrahim Yavuz, isim benzerliği yüzünden bir tarlanın tapusunun haberi olmadan üzerine yapıldığını iddia ederek durumun düzeltilmesini istedi. İsim benzerliği yüzünden yeşil kartının iptal edildiğini öne süren Yavuz, tarlayı satmak istediğinde kayıtlarda ölü olarak göründüğünü söyledi.
Denizli'nin Kirişhane mahallesinde oturan evli ve 1 çocuk babası 48 yaşındaki Halil İbrahim Yavuz, bir süredir akciğer hastalıkları ile boğuşuyor. Bununla ilgili birçok kez ameliyat olan Yavuz, bir hayırseverin verdiği evde ailesiyle birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Yavuz, bir süre önce yeşil kartının, üzerinde 11 dönüm tarla gözüktüğü için iptal edilmesi üzerine şaşkına döndü. 
Afyon'un Sandıklı ilçesinde kendi üzerine tarla olduğunu öğrenen Halil İbrahim Yavuz, ilçeye giderek durumu öğrenmek istedi. İlçedeki tapu dairesinde üzerinde 11 dönüm tarla olduğunu öğrendiğini belirten Yavuz, kendisinin tarlası olmadığını anlattı. Yavuz, tarlayı satmak istediğini söylediğinde ise kayıtlarda ölü gözüktüğünü söylediklerini dile getirdi. Bunun üzerine herhangi bir sonuç elde edemeden Denizli'ye dönen Halil İbrahim Yavuz, iptal edilen yeşil kartı ve maaşını Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru'nun girişimiyle yeniden aldı. Yüzde 80 engelli raporu bulunan 48 yaşındaki Yavuz, üzerinde gözüken ancak kendisinin olmayan tarlanın alınmasını istiyor.

"BENİM ÜZERİME TARLA YAPILMIŞ"
Yıllar önce tarlayla ilgili bir yanlışlık yapıldığını belirten Halil İbrahim Yavuz, "Tapuda üzerimde olan tarlanın kime ait olduğunu öğrenmeye gittiğimde, Tapu Müdürlüğü'nde ölü olarak gözüktüğüm söylendi. Detaylı araştırma yaptığımda tarlanın tapusunun bir hata nedeniyle 1995 yılında ölen Mehmet oğlu Halil İbrahim Yavuz'un üzerine yapılması gerekirken, yanlışlıkla Kamil oğlu Halil İbrahim Yavuz yani benim üzerime yapıldığını öğrendim. Üzerimde tarla olduğu için yeşil kart ve engelli maaşımla ilgili sıkıntılar yaşadım. Daha sonra büyük uğraş verdik. Tarlanın tapusu başkasında çıktı. O şahıs tarlayı kullanmış ancak tarla benim üzerimde. Tapuda mal senin dediler. Ben o zaman satayım deyince benim ölü olarak gözüktüğüm söylendi. İyice kafam karıştı. Konuyu mahkemeye taşıdım. Ancak davam sonucunda bir şey çıkmadı" dedi.
Üzerinde olan bu tapunun alınması için yargıya gittiğini ama işin çözülemediğini iddia eden Yavuz, "Adalet Bakanlığı'ndan yardım istiyorum. Bu tapunun sahibine verilmesini istiyorum. Benim üzerimde olan bu tapu benim tedavimi etkiliyor ve yeşil kartım ile özürlü maaşım kesiliyor. Lütfen yetkililer bana yardımcı olsun" dedi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
Muhammed 5 yıl önce
Yeşilkartlıyım ev alınca yani üzerime tapu olunca yeşilkartım düşer mi