Bu Gence Bakmak Kimin Görevi

Denizli Devlet Hastanesi önünde oturmuş, başı öne eğik, üstü başı bakımsız, aç, psikolojik sorunları var, sadece adının Dursun olduğunu söyleyebiliyor. İddiaya göre kimliği olmadığı için bakılmıyor.

Bu Gence Bakmak Kimin Görevi

Denizli Devlet Hastanesi önünde hareketsiz, sessiz, üstü başı bakımsız bir genç duyarlı vatandaşların dikkatini çekti. Gidecek yeri olmadığını söyleyen 25-30 yaşlarındaki genç, soranlara sadece isminin ‘Dursun’ olduğunu söyleyebildi. Dursun'un psikolojik sorunlarının olduğu belirtildi. 

Çaresiz bir şekilde oturan Dursun’un halini gören duyarlı vatandaşlar, “Bir kedinin köpeğin bile kurtarılması için seferber olan yetkilerin bu çocuğa sahip çıkmamalarını anlayamıyoruz. 112 Sağlık ekiplerini aradık, gelip baktılar ‘bizlik bir şey yok’ dediler. Sosyal Hizmetler’in ilgilenebileceğini söylediler. Sosyal hizmetler de kimliği olmadığı için ilgilenemediklerini söylemiş. Polisi çağırdık onlar da bir şey yapamadı. Üstü başı bakımsız olan bu çocuk muhtemelen aç. Kediye köpeğe sahip çıkan devletimiz bu çocuğa da sahip çıksın.” dedi.

Konuşmaktan çekinen Dursun isimli şahsın kalabalıktan sıkılıp Denizli Devlet Hastanesi bahçesinde çimlerin üzerine gittiği belirtildi.

Dursun'a kimliği olmadığı gerekçesiyle bakılmadığı belirtildi. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243