banner1029

Bir Şehit Daha Var

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Güzelyurt’ta vatani görevini yapan er İsa Aydoğan’ın henüz belirlenemeyen bir nedenle hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir Şehit Daha Var
banner1231
Edinilen bilgiye göre, Güzelyurt 39. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı’na bağlı İstihkam Savaş Tabur Komutanlığında vatani görevini yapan Aydoğan’ın sabah saatlerinde silah arkadaşları tarafından yatağında yarı baygın şekilde bulunduğu kaydedildi. Kışla içerisinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldığı aktarılan Aydoğan’ın burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği bildirildi. 21 yaşında olduğu öğrenilen Aydoğan’ın bekar olduğu ve aslen Afyonkarahisar’ın Kızılören ilçesine bağlı Gülyazı köyünde ikamet ettiği belirtildi. Denizli’de tekstil sektöründe çalıştığı ifade edilen Aydoğan’ın tezkeresine ise 3 ay kaldığı ve Afyonkarahisar’daki ailesinin yanına en son geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda izinli olarak geldiği kaydedildi.
Diğer yandan, Aydoğan’ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı, cenazesinin ise askeri uçak ile akşam saatlerinde Kıbrıs’tan Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığına ait askeri havaalanına getirileceği bildirildi. Cenazenin yarın köyünde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER