Bir Proje Daha Hayat Buluyor

Pamukkale Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Dokuzkavaklar Mahallesi’ndeki günden 2 bin kişiye hizmet verecek olan semt polikliniğinde çalışmalar başladı

Bir Proje Daha Hayat Buluyor
Pamukkale Belediyesi, Sağlık Bakanlığı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Pamukkale Belediyesi’ni 16 vizyon projesinden biri olan “Dokuzkavaklar Semt Polikliniği’nde çalışmalar başladı. Bölge halkının sağlık hizmetine daha hızlı ulaşması amacıyla yapılacak olan semt polikliniğinin arsasını Denizli Büyükşehir Belediyesi verirken, Pamukkale Belediyesi inşasını, Sağlık Bakanlığı da iç donanımını gerçekleştirecek.

Hafriyat çalışmalarının başladığı alanda incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilgililerden bilgi aldı. Dokuzkavaklar Mahallesi’nde yapımına başlanan Semt Polikliniği’nde günde 2 bin vatandaşa hizmet verileceğini belirten Başkan Gürlesin, “Dokuzkavaklar Semt Polikliniği tamamlandığında günde 2 bin kişiye poliklinik hizmeti verilecek. 7 katlı olarak planlanan ve toplam kapalı alanı 9 bin 775 metrekare olan binada; 20 poliklinik odası bulunacak. Aslında bu yatırım mini bir hastane. Günde 2 bin kişi hizmet alacak. Ancak poliklinik olarak söylememizin sebebi burada yatak olmaması. Bina içinde 112 Acil Müdahale Birimi yer alacak. Burada acil olarak ilk müdahaleler yapılabilecek. Hem insanlarımızın sağlığa ulaşımında büyük bir kolaylık olacak, hem de trafiğe çok olumlu yansıyacak. Ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243