banner1348

Bina Yıkımında Üzerine Moloz Düşen Kadın Yaralandı

Denizli'de yıkımına devam edilen binadan kopan parçalar bir kadının üzerine düştü.

Bina Yıkımında Üzerine Moloz Düşen Kadın Yaralandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Merkezefendi ilçesi Doktorlar Caddesi’ndesi üzerinde bulunan daha önceden Pamukkale Üniversitesi Hastanesi olarak hizmet veren binanın yıkım çalışmalarında binadan düşen molozlar, genç bir kadını yaralanmasına neden oldu. Hastanede tedavi gören genç kız, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

Doktorlar Caddesi’nde yıllarca özel hastane ve sonrasında PAÜ’nün poliklinik olarak kullandığı binanın yıkım çalışmalarında yaşanan dikkatsizlik ve kazalar zaman zaman çevresindeki esnafları olumsuz etkiliyor. Yıkımın ilk esnasında depo kısmında yangın çıkan ve geçtiğimiz günlerde vincin devrildiği yıkımda bu kez binadan kopan parçalar bir gencin yaralanmasına neden oldu. Molozlar güvenlik alanı dışına taştı .

DEHA 20 Gazetesi Muhabiri Ayhan Akar’ın haberine göre, dün sabah saatlerinde, yıkım çalışması süren binanın yanındaki işyerine girmeye çalışan Başak G. İsimli özel bir firma çalışanı, kopan parçalardan birinin sırtına isabet etmesi sonucu yaralandı. Yıkımda kepçenin çalışması sırasında üst katlardan büyük bir gürültüyle düşerek güvenlik alanı dışına taşan molozlar işyerinin korkuluklarını yıkarken, bir beton parçası da Başak G.’nin sırtına isabet etti. İlk müdahalesi aynı binada bulunan özel poliklinik tarafından Başak G., daha sonra Denizli Devlet Hastanesi Acil Servis’te ayakta tedavi gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER