Basmacı, Yasa Herkesi Kapsamıyor

CHP Milletvekili Melike Basmacı, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak yürürlüğe girdiği belirtilen erken emekliliği de içerisinde barındıran yeni torba yasasının beklentilerin çok dışında kaldığı söyledi. 

Basmacı, Yasa Herkesi Kapsamıyor
CHP Milletvekili Melike Basmacı; Emeklilikte yaşı bekleyen bir çok Esnaf, Memur ve Bağ-Kur’lunun yeni yasayla hayal kırıklığına uğradığını, “Yasa herkesi kapsıyormuş bir algı oluşturuldu. Oysa yasanın çıkmasını bekleyen 500 bin kişi halen mağdur durumda. Hükümet ve Basın, yasanın herkesi kapsadığı şeklinde algı oluşturacak haberler ve açıklamalar yapıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar, takılmaya devam edecekler.” dedi.
“Emeklilikte yaşı bekleyenler”in yaşlı oldukları için iş bulamadığını emekli olmak istediklerinde ise “Gençsin” denildiğini, bu sebeple  emekli adaylarının iki arada kaldığını belirten Melike Basmacı; “Yürürlükte bulunan sosyal güvenlik kanunlarına göre sigorta süresi ve prim gün sayısını doldurmuş ancak yaşlılık aylığının bağlanması için yaş koşulu bekleyen 500 bini aşkın çalışanın mağduriyeti giderilsin.”  diye konuştu.

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER