Başkan Zolan’a davullu zurnalı karşılama

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ilçe turları sürüyor. Çameli’nin ardından Baklan’ı ziyaret eden Başkan Zolan, davul zurna eşliğinde karşılandı.

Başkan Zolan’a davullu zurnalı karşılama

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ilçe turları sürüyor. Çameli’nin ardından Baklan’ı ziyaret eden Başkan Zolan, davul zurna eşliğinde karşılandı. Büyükşehiri anlatmak için Baklan’a giden Başkan Osman Zolan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kaymakam Orhan Burhan ve Belediye Başkanı İsa Karakoç’u makamlarında ziyaret eden Zolan, büyükşehiri anlattı. Büyükşehir ile birlikte merkezdeki hizmetlerden ilçelerin de yararlanacağını söyleyen Zolan, “Denizli’de ne varsa Baklan’da da olacak” dedi. Baklan’ın içme suyu şebekesinin yenilenmesine büyük katkı koyan ve ilçede bir de caminin çevre düzenlemesini yaptıran Zolan’a ilçe halkı pankartlarla teşekkür etti. Baklan Belediye Başkanı İsa Karaçolak, ilçenin Denizli Belediyesi sayesinde cazibeli içme suyuna kavuştuğunu söylerken, “Her ay 20 bin lira elektrik faturası ödemekten kurtulduk. Artık bu parayı hizmetler için harcıyoruz” dedi. İlçe ziyaretlerinde öncelikli amaçlarını ilçelerin sorunlarını tespit etmek olarak açıklayan Başkan Zolan; “Baklan ve Denizli çok güzel günlere doğru ilerliyor. Denizli büyüyor, Baklan kazanıyor. Tespitlerimizi büyükşehir belediyesi tesis edildikten sonra süratle uygulayacağız” dedi. Zolan büyükşehir ile birlikte Baklan’a gelecek hizmetlerin de artacağına işaret ederek, “Baklan ilçe olduğunda ne kadar sevindiyse Denizli büyükşehir olduğunda da o kadar sevinmeli. Denizli’de olan her şey artık Baklan’da da olacak” dedi.
   
Halka büyükşehiri anlattı
   
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, burada vatandaşlara büyükşehiri anlattı. Baklan Belediyesi Düğün Salonu’nda vatandaşlarla bir araya gelen Zolan, “28 yıllık özlem nihayet sona erdi. Denizli hizmetlerden daha fazla faydalanacak. Denizlimiz hak ettiğini aldı. Sırada tüm ilçelerimiz ve köylerimiz var. Hizmetlerimiz Denizli’nin en ücra köşesine kadar ulaşacak. Ama top yekün kalkınmamız gerektiğinin bilincinde olmalıyız” dedi. Büyükşehir ile birlikte herkesin gurur duyacağı merkezlerde yaşayacağını söyleyen Zolan; “Hep beraber ayağa kalkarsak bizi kimse tutamaz. Bir il sadece merkeziyle ayağa kalkamaz. Tüm il ilçe merkezleri ile birlikte yürümelidir” diye konuştu

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2013, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER