Başkan Amcadan Anlamlı Hediye

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, gerçekleştirdiği ilçe gezilerinde büyükler kadar küçüklerinde yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Başkan Amcadan Anlamlı Hediye
banner1329
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, çeşitli gezilerinde çocuklara, şehrin tarihindeki önemli kişilerinin hayatını anlatan çizgi romanlar hediye ediyor. İlçe gezilerinin en keyifli anlarının çocuklarla yaptığı sohbetler olduğunu belirten Zolan, “Mümkün olduğunca çocuklarımızla yaşadıkları bölgeye ilişkin sohbet etmeye çalışıyorum. Onların gözüyle ihtiyaçların neler olduğunu tespit etmeye çalışıyorum. Önemli bilgiler ediniyorum. Beklentileri öyle çok büyük değil. Daha çok sosyal etkinlik istiyorlar. Kent merkezindeki yaşıtlarının sahip olduğu imkanlardan yararlanmak istiyorlar. Bizim esas amacımız da zaten bu. Kent merkezinde ne varsa ilçelere, beldelere, köylere taşımak. Çocuklarımız için bunu yapacağız ve onları yaşadıkları yerlerde mutlu edeceğiz.” dedi.

Karşılaştığı her çocuğa, belediye tarafından hazırlanan Denizli tarihinin önemli kişilerinin hayatını anlatan çizgi romanlar hediye ettiklerini belirten Başkan Zolan, “Anadolu’yu vatan yapan Türk kadınlarının öncüsü Selçuklu Komutanı Yıldız Bey’in kızı Fatma Yıldız, Denizli fatihi Server Gazi ve Mehmet Gazi ile ünlü tıp âlimi Merkez Efendi’nin çizgi romanlarını hazırladık. Bu eserleri, Denizli’deki tüm ilköğretim okullarında öğrencilerimize ulaştırdık. Buradaki asıl amaç tarihi sevdirmek, bizim olan değerleri unutturmamak, gelecek nesillerin bu değerleri sahiplenmesini sağlamak. Bu isimler bizim gerçek kahramanımız, He-Man, Batman, Süperman, Örümcek Adam gibi hayal ürünü değil. Bizi biz yapan değerlerimiz, güzelliklerimiz, kahramanlarımız var. Denizli’ye ve milletimize hizmet etmiş, iyi ve başarılı insanlarımız var. Bunların çoğunu tanımıyoruz ama başka milletlerin hayal ürünü kahramanlarını tanıyoruz. Biz kendi kahramanlarımızı bilmezsek, onlar bizim kahramanlarımız olur. Geçmişimizdeki kahramanlarımızı bilmek zorundayız. Çocuklarımızdan bu konuya ilişkin geri dönüşler almaya başladık. Eserleri okuyanlar, teşekkürlerini iletiyor. İşte bu bizim için en büyük mutluluk.” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243