Bakan Zeybekci’den Örnek Davranış

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma’yı evlendireceği düğünde aileler örnek bir davranışa da imza attı. Davetiyede yer alan kısa bir bilgi notu ile düğüne çiçek gönderilmemesi istenirken, bunun yerine 15 temmuz sonrası yurtdışında FETÖ’den alınan okulların Türk Milli Eğitimi politikaları doğrultusunda yaşatılması ve güçlendirilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurulan Maarif Vakfı’na bağışta bulunulması tavsiye edildi.

Bakan Zeybekci’den Örnek Davranış

HABERDENİZLİ.COM

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile bir iş kadını olan eşi Ayşen Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci, Seval-Sait Özkan çiftinin oğulları İbrahim Özkan ile bu hafta sonu hayatını birleştirecek. 19 ağustos Cumartesi günü saat 13.00’da Kayalar Düğün Salonu’nda başlayacak düğün, akrabalar, vatandaşlar, partililer ve şehir dışından geleceklerle binlerce kişiye ulaşması beklenen davetlilerin tamamını alacak bir salon bulunamadığı için akşam saatlerinde Anemon Otel’de devam edecek. Buradaki nikah merasimi ile düğün törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin EGS Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’ndan otele geçecek

ANKARA, ADETA DENİZLİ’YE TAŞINACAK

Aileler ile AK Parti Denizli Teşkilatı günlerdir bu önemli güne hazırlanıyor. Başbakan Binali Yıldırım ile çok sayıda bakan ve bürokratın da Denizli’de ‘yılın düğünü’ olarak nitelendirilen büyük organizasyonda Denizlililer ile buluşması bekleniyor.

Genç çift, Bakan Zeybekci’nin tavsiyesiyle bir ilke imza attı. Davetlilerden özel bir ricada bulundu. Davetiyelerindeki bilgi notunda “Çiçek göndermek isteyenlerin Maarif Vakfı’na bağışta bulunmalarını rica ederiz” denildi. İsteyenler, Maarif Vakfı’nın Vakıfbank’taki 00158007305094494 numaralı hesabı ile 445004706514 numaralı müşteri hesabına ya da TR91 0001 5001 5800 7305 0944 94 numaralı Türk Lirası Iban hesabı ile TR46 0001 5001 5804 8016 3092 93 numaralı USD Iban hesabına bağışta bulunabilecekler. USD hesabının özellikle yurt dışından gelebilecek gönderiler için verildiği öğrenildi.

TÜRKİYE MAARİF VAKFI

İnsanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak yurt dışında örgün ve yaygın eğitim hizmetleri verebilmek için insan kaynakları faaliyetlerini yürüten Türkiye Maarif Vakfı, FETÖ ile mücadele için 50'ye yakın ülkede temaslarda bulunuyor. Asya’da, Avrupa’da, Afrika’da, Balkanlar’da ve Uzak Doğu’da eğitim öğretim faaliyetleri yürütüyor.
2016’nın Eylül ayında faaliyetlerine başlayan vakıf, 2013’teki 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ’nün yurt içindeki eğitim-öğretim faaliyetlerini tamamen devraldı. Vakıf, yurt dışındaki Türkiye dostlarının FETÖ için “Bunları çıkaralım ama biz Türkiye’nin dostlarıyız. Türk eğitim sistemine de güveniyoruz. Türk eğitim sistemi ve yatırımları burada devam etsin” yönündeki talebi üzerine alternatif olarak ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER