banner1029

Bağırsak Deresi Akvadi oldu: Gripin festivale ilaç gibi geldi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Akvadi Festivali dün başladı. Gün boyu çeşitli etkinliklerin yapıldığı festival alanında akşam Türkiye’nin sevilen rock grubu Gripin, Denizlili hayranlarını coşturdu. 

Bağırsak Deresi Akvadi oldu: Gripin festivale ilaç gibi geldi
banner1262

Denizli Büyükşehir Belediyesi daha önce kanalizasyon atıklarının aktığı, Bağırsak deresi olarak bilinen bölgeyi ıslah ederek büyük bir yaşam alanına çevirdi. Ege Bölgesi’nin en büyük parklarından biri olan Akvadi parkını kuran Büyükşehir Belediye, bu sene ilk defa Akvadi şenliklerini düzenledi. 3 gün sürecek Festival dün çeşitli etkinliklerle başladı. Festival kapsamında  akşam Türkiye’nin sevilen rock grubu Gripin, hayranlarıyla buluştu.  sevilen şarkılarını Denizlililer için okuyan Gripin konsere katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. 
Binlerce kişinin katıldığı konserde Gripin hayranları şarkılara eşlik ederek konserin doyasıya tadını çıkardı. 

BAĞIRSAK DERESİ AKVADİ OLDU

Festivale katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a katılımcılar büyük ilgi gösterdi.  Akvadi Parkı’nın 15 yıl önce Bağırsak deresi olarak bilindiğini anlatan Zolan, “bu derenin içinden Denizli’nin kanalizasyon atıkları akardı. Etrafa pis kokular yayılırken çocuklar onun içinde oynardı. Zaman zamanda bu pis alanda boğulan çocuklarımız olurdu. Çok şükür o pis dere ıslah edilerek Ege’nin en büyük parkı haline getirildi. Denizli’ye yakışanda budur. Ben burada büyük emeği olan Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye çok teşekkür ediyorum.  Gözden ırak olan bu bölgenin güzelliklerini tüm Denizli’ye göstermek içinde Akvadi Festivalini düzenledik. Bu festival her yıl dahada güzelleşerek devam edecek.” İfadelerini kullandı. 
Başkan Zolan, konuşmalarının ardından Gripin grubuna teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. 


 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243

banner1241