Aydın'da yeni ilçenin adı 'Adnan Menderes' olsun

Aydın’ın CHP’li Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, büyükşehir olunması halinde oluşturulacak merkez ilçe belediyesinin isminin, “Efeler” yerine “Adnan Menderes” olması gerektiğini söyledi.

Aydın'da yeni ilçenin adı 'Adnan Menderes' olsun

Aydın’ın CHP’li Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, büyükşehir olunması halinde oluşturulacak merkez ilçe belediyesinin isminin, “Efeler” yerine “Adnan Menderes” olması gerektiğini söyledi. Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu (AKDF) Genel Başkan Yardımcısı Veli Tiryaki, üyelerle birlikte Başkan Çerçioğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Tiryaki, afetlerde müdahale edecek ekiplerin akredite olmasının zorunlu hale geldiğini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Tiryaki, “Yalova’da yapılan arama kurtarma ekipleri akreditasyon eğitim ve tatbikatına Aydın itfaiye Müdürlüğü’nden beş kişi, toplam 20 kişilik ekip katılmış, arama kurtarma konularında yetkinlik kazanmıştır.” dedi. Başkan Çerçioğlu ise merhum Başbakan Adnan Menderes’in Aydın’ın yetiştirdiği ve memlekete hizmetleri geçmiş önemli bir şahsiyet olduğunu belirtti. Çerçioğlu, “Aydın denince akla Adnan Menderes gelmektedir. Nasıl üniversitemizin adını Adnan Menderes koyduysak, merkezde oluşacak yeni ilçeye de bu isim yakışmaktadır. Hükümet, Adnan Menderes ismini yeni ilçeye vermekten niye bu kadar çekiniyor anlam veremiyorum. Kimse bu isimden korkmasın, çekinmesin.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2012, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER