banner1348

Avşa Adası’nda Son Zamanlardaki Turizm Hareketliliği

Turizm dönemleri haricinde oldukça sessiz bir ada görünümünde olan Avşa Adası, son zamanların gözde turizm bölgesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Avşa Adası’nda Son Zamanlardaki Turizm Hareketliliği

Yaz turizminin önemli merkezlerinden birisi haline gelen Avşa Adası, bayram tatillerinde de oldukça fazla bir şekilde turist çekmeyi başaran bir bölgemiz olarak ön plana çıkmaktadır. Coğrafi konumu itibariyle İstanbul’a yakın olması yine Marmara Bölgesinde yer alan pek çok büyük şehre yakın olması bölgenin önemli bir turizm merkezi haline gelmesinde etkili olmaktadır. Turizm dönemleri haricinde oldukça sessiz bir ada görünümünde olan Avşa Adası, son zamanların gözde turizm bölgesi olarak ön plana çıkmaktadır. Marmara Denizine kıyısı bulunan Avşa Adası, Balıkesir şehrine bağlı bir ada olarak tanımlanmaktadır. İstanbul’a sadece deniz otobüsüyle 3 buçuk saat mesafede bulunan Avşa Adası, Kapıdağ Yarımadası’nın bir uzantısı konumunda olan bir adadır. Bölgeye İDO VE BUDO seferleriyle ulaşmak mümkün olduğu gibi özel firmalara ait olan feribotlar vasıtasıyla da ulaşmak mümkün olmaktadır.

Avşa Adası Konaklama Hizmetleri

Avşa Adası’nda son zamanlardaki turizm hareketliliği beraberinde hizmet sektörünün de gelişim göstermesini sağlamıştır. Bu doğrultuda bölgede konaklama hizmetlerinin de geliştiği görülmektedir. Avşa Adası pansiyon hizmetleri bakımından da müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet üretmek noktasında oldukça önemli bir gelişim göstermeyi de başarmış durumdadır. Özellikle Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde ve yaz tatili süresince yoğun bir turizm potansiyeline sahip olan adada etkili bir konaklama hizmetinin sunulduğu da biliniyor. Bununla birlikte adadaki pansiyonların oldukça uygun fiyatlı bir şekilde olduğu da göze çarpıyor. Bölgede bulunan otel, motel, pansiyon ve kiralık ev tarzındaki konaklama alanlarının tatil dönemlerinde yüzde yüz doluluk oranına ulaşıyor olması bile bölgenin turizm açısından ne kadar etkili olduğunu göstermesi bakımından önemli olmaktadır.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Otelleri

Tatilini Avşa Adası’nda geçirmek isteyenlerin ilk aklına doğal olarak nerede konaklayacakları sorusu gelmektedir. Bu soru kapsamında Avşa Adası Yiğitler Köyü otellerinin oldukça güzel seçeneklerinin olduğu bilinmektedir. Adada yer alan Yiğitler Köyünde; apartlardan günlük kiralık evlere, 2 yıldızlı otellerden pansiyon olarak hizmet üreten konaklama yerlerine varıncaya kadar çok sayıda farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Yiğitler Köyü Avşa Adasına sadece 3 km mesafede bulunan bir konaklama merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Köyde ayrıca taze balıklardan oluşan yemekler de misafirlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu noktada 3 büyük otel ile birlikte onlarca pansiyon ve apart ile turizm hizmetinde bulunan bu köy, şirin bir tatil beldesi olarak da tanımlanmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER