Avrasya Bölgesinin En Büyük Tekstil Makineleri ve Teknolojileri Fuarı Denizli’de Açılıyor…

Türkiye 23-26 Mart 2021 tarihleri arasında Denizli’de tarihi günlerinden birisini yaşamaya hazırlanıyor. 

GÜNCEL 11.03.2021, 09:15 11.03.2021, 09:20
Avrasya Bölgesinin En Büyük Tekstil Makineleri ve Teknolojileri Fuarı Denizli’de Açılıyor…

Ülkemizin ilk Yerli ve Milli Temalı Tekstil Makine ve Teknolojileri Fuarı 23-26 Mart 2021 tarihleri arasında Denizli’de düzenlenecek. Tekstil teknolojileri üreticileriyle tekstil yatırımcılarını ağırlayacak olan fuar Covid-19’a rağmen büyük bir başarı yakalayarak %100 doluluk oranına ulaştı. 
Yerli Tekstil Makine ve Teknoloji üreticilerinin yoğun ilgisini gören EGE TMF Fuarıyla ülkemizde ilk kez bir fuar %100 yerli katılımcı, %80 milli üretimlerle kapılarını açmış olacak. 
Covid-19 salgınına karşı tüm önlemlerin alındığı fuarda HES KODU sorgulamasının yanı sıra ateş ölçümü yapılarak tüm katılımcı ve ziyaretçiler fuarı ziyaret edebilecekler. Şüpheli görülen veya karantina sürecinde olanlar fuara alınmazken, salon içerisinde tüm katılımcı firmaların stantları sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde oluşturuldu. Ayrıca fuar alanında ki kişi sayısını an ve an öğrenebilmek ve yoğunluğa karşı gerekli önlemleri alınabilmek adına tam otomasyon sistemi oluşturuldu. Ücretsiz maske ve kolonya dağıtımlarının yanı sıra, sosyal mesafe kurallarını hatırlatan ilanlar fuar ziyaretçilerine oluşturulan kayıt masasında teslim edilecek. Fuar bitiş saatiyle birlikte tüm salon boşaltılarak dezenfekte edilerek bir sonraki gün de ziyaretçi ve katılımcılar için hazırlanmış olacak. 

Ege Tmf Fuarıyla ilgili olarak 23 yıldır tekstil makine sektörünün içerisinde yer alan İzgi Fuarcılık Ltd. Şti Yurt İçi ve Yurt Dışı Fuarlar Proje Sorumlusu Mustafa Kemal Hızarcıoğlu yapmış olduğu açıklamada Türkiye’nin 23-26 Mart 2021 tarihleri arasında tarihi günlerinden birisini Denizli’de yaşanacağını belirtti. 

Mustafa Kemal Hızarcıoğlu yapmış olduğu açıklamada; hepimizin bildiği gibi son bir yılı aşkın süredir Kovid-19 nedeniyle oluşan pandemi sürecini yaşamaktayız. Milyonlarca insanın hayatını milyonarca insanın işini kaybettiği bir süreci hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Yitirdiklerimizin yanı sıra bize öğrettikleriyle kazanımlarımızın da olduğu bu hastalıkla başlayan süreç her şeyden önce devletlere üretmeyi, bilinçli tüketmeyi, yardımlaşmayı ve elde ettiklerimizle yetinmeyi öğretti diyebilirim. Ayrıca buradan bir konuya daha değinmek istiyorum. Bu salgın sürecinde bir şeyi daha görmüş olduk. Üreten toplumlar süreci daha iyi yönetti diyebilirim. Ülke olarak Sağlık Bakanlığımızın koordinesinde bu süreci en iyi yöneten ülkelerden bir tanesi olduk. Özellikle maske, dezenfektan, solunum cihazı, hastane sayısı ve hasta kapasitemizle dünya ülkelerine örnek teşkil ettik. Yine esnek çalışma saatler, kısa çalışma ödenekleri gibi uygulamalarla da üretimin çarklarını durdurmadık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi biz bize yeteriz diyerek büyük bir yardımlaşma örneğini tekrardan tüm dünyaya göstermiş olduk dedi. 

Fuar ile ilgili olarak ise yapmış olduğu açıklamada; ‘’ Ülkemizde en büyük katılımlı tekstil makineleri ve teknolojileri fuarına 2019 yılında en son düzenlenen EGE TMF Fuarımızla Denizli ev sahipliği yapmıştır. Aradan geçen 3 takvim yılı içerisinde yine Avrasya Bölgesinin en büyük tekstil makineleri ve teknolojileri fuarına yine Denizli ev sahipliği yapmaya hazırlanırken bu fuar pandemi sürecine rağmen %35 büyüyerek ürün çeşitliliğini artırmış ayrıca ülkemizde bir ilki başarmıştır. EGS Park fuar alanının tamamı dolan fuarda katılımcıların tamamı yerli firmalarımızdan oluşmuştur. Yani katılan tüm firmalarımız kendi öz sermayeleriyle fuarda ki yerlerini almışlardır. Yine fuara katılan firmalarımızın yaklaşık %80’den fazlası milli üretimlerini sergileyeceklerdir. Bu Türk Sanayisinin gelmiş olduğu noktayı görmemiz acısında ve ülke ekonomisi için oldukça önemli bir başarıdır. Bu başarının bir parçası olduğumuz için mutluyuz ve gururluyuz’’ dedi. 
Hızarcıoğlu; ‘’ Buradan tüm Denizli’de ki tekstil yatırımcılarımıza sesleniyorum. Bu fuar hepimiz için bir fırsattır. Az önce belirttiğim gibi biz ülke olarak teknoloji üretir hale geldik ve biz bize yeteriz. Fuarımızı ziyaret ederek böyle bir süreçte Denizli’ye gelen makine üreticilerimize destek olunuz ve yatırımlarınızda yerli ve milli teknolojiyi tercih ediniz. Kazanan Denizli ve Türkiye’miz olacaktır. Biz sizlerin rahat ve huzurlu bir şekilde salgın tehdidinden korunması için gereken önlemleri aldık. Hepimizin sosyal mesafe kuralları dahilinde hareket etmesiyle ve kurallara uymasıyla daha da mutlu ve güzel bir fuar geçireceğiz. Ürün çeşitliliği bakımında dünyanın en büyük fuarlarında görebileceğiniz teknolojiler bu fuarda olacak. Kumaş ve İplik Boyama Makinelerinin yanı sıra Apre ve Finisaj Makineleri, Dokuma Makineleri ve Yan sanayi ürünleri, Düz ve Yuvarlak Örme Makineleri, Baskı Makineleri ve Baskı Boyaları, Tekstil Kimyasalları, İplik Makineleri ve Yan Sanayi Ürünleri, Konfeksiyon Makineleri, Yazılımlar, Otomasyon sistemleri gibi onlarca ürün sergilenecek. Bazı ürünler ise ilk kez bu fuarda siz değerli tekstil sanayicilerimizin beğenisine sunulacak’’ diyerek açıklamalarını bitirdi. 

23 Mart 2021 Salı günü Denizli Büyükşehir Belediyesi DKM- Denizli Kongre ve Kültür Merkezi EGS Park fuar alanında saat 10.00 açılacak olan fuar 24, 25 ve 26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Saat 10.00, 19.00 arası ziyaret edilebilecek fuar profesyonel tekstil üreticileri için ücretsizdir. 


 

Yorumlar (0)