Avdan Platformu’ndan Bilgilendirme Atağı

Avdan Termik Santrali projesinin hayata geçirilmemesi için oluşturulan Avdan Platformu santralin ÇED Raporu’na yönelik 8 ayrı araştırma yaptı. Termik santralin doğaya, ekolojiye, havaya, toprağa, su kaynaklarına ve halk sağlığına yapacağı olumsuz etkilerin uzmanlarca ele alındığı raporlar, bir kitapçık halinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere tüm ilgili kurumlar, siyasi parti başkanları ve milletiletvekillerine iletileceği bildirildi.

GÜNCEL 29.05.2020, 13:03 29.05.2020, 17:51
Avdan Platformu’ndan Bilgilendirme Atağı

HABERDENİZLİ.COM

Avdan Termik Santrali projesinin hayata geçirilmemesi için oluşturulan Avdan Platformu santralin ÇED Raporu Denizli’de meslek odaları, belediye başkanları ve kaymakamlıkların yanı sıra PAÜ Rektörü, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Valiye de ulaştırılacak olan raporlar, ayrıca Aydın ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanları ile Karacasu Belediye Başkanı ve kaymakamına da iletilecek.  

Toplam 90 sayfa olan raporlar için bir üst yazı hazırlayan Avdan Platformu, konunun önemine dikkat çekerek, santral projesinin iptaline kadar tüm mücadelenin verileceğinin altını çizdi.

Platform Sözcüsü Cüneyt Zeytinci tarafından kaleme alınan üst yazıda, “Platform olarak yapacağımız çalışmaların sonucunda Termik Santral projesinden vazgeçilmemesi ve tamamen iptal edilmemesi halinde, Platformumuz adına yargı yolu ile mücadele edilmesi kararı alınmıştır. Öncelikle İç hukuk yollarında son yargı merciine kadar dava yoluna gidilecek, sonuç alınamaması durumunda uluslararası hukuk yollarına da başvurulacaktır” ibaresine yer verildi.

Hazırlanan raporların özetleri, aynı zamanda bilgilendirme dergileri ve broşürlerine dönüştürülerek bölge halkının konu hakkında bilinçdirilmesi için dağıtalacak. İlk etapta bölge insanına 5 bin adet derginin dağıtılması planlanıyor.

Yorumlar (1)
S.P.S.T 1 yıl önce
Keşke Termik Santrale veya Korona Virüse gösterilen hassasiyetler,ondan daha tehlikeli olan Tarım İlaçları,Detarjanlar, GDO lu veya Hibrit Tohumlar ve Diğer zararlı etmenler içinde gösterilebilse ama maalesef asıl Tehlikenin farkında değiliz...