Ata'mızı Anıyoruz

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 80. yılı dolayısıyla Denizli'nin Çal, Çameli ve Kale ilçelerinde anma törenleri düzenlendi.

Ata'mızı Anıyoruz

Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 80. yılı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla Çal'da düzenlenen törende, Belediye Kültür Sarayı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Saat 09.05'te sirenlerin çalması ile iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Anma etkinlikleri kapsamında Belediye Düğün Salonu'nda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Kale ilçesinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Ulu Önder Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 80. yıl dönümü dolayısıyla Kale Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Saat 09.05'te sirenlerin çalması ile iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçedeki anma programı, Kale Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu toplantı salonunda düzenlenen programla devam etti. Ayrıca 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla ilçedeki bütün okullarda anma programları düzenlendi.

Törene, Kale Kaymakamı Murat Güneş, Garnizon Komutanı Üsteğmen Mehmet Kılınç, Kale Belediye Başkan Mehmet Salih Sağınç, diğer protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Çameli'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 80. yılı dolayısıyla Çameli'nde anma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından saat 09.05'te sirenlerin çalması ile iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri, Çameli Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen programla devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Çameli Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Alpdoğan Özay, Atatürk'ün hayatı, Kurtuluş Savaşının başlaması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması konulu konuşma yaptı, öğrenciler tarafından şiirler okundu.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle ilçede şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Çameli Kaymakamı İsmail Alsancak, Çameli Garnizon Komutanı Hamza Çil, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan takdim etti.

Düzenlenen etkinliğe, Çameli Emniyet Amiri Bilal Cingör, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER