Aslan payı Denizli’ye gelsin

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme (TKDK) Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, yaklaşık 1.2 milyar Avro destek bütçesinin 42 il koordinatörlüğü bünyesinde dağıtılacağını, iller arasında bir bütçe paylaşımının olmadığını aslan payının kentte kalmasını istediklerini söyledi.

Aslan payı Denizli’ye gelsin

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme (TKDK) Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, yaklaşık 1.2 milyar Avro destek bütçesinin 42 il koordinatörlüğü bünyesinde dağıtılacağını, iller arasında bir bütçe paylaşımının olmadığını aslan payının kentte kalmasını istediklerini söyledi. TKDK Binası Pamukkale Toplantı Salonunda, ilk etapta yatırım yapmayı planlayan 43 kişi/kuruluş ile 1.İstişare toplantısında bir araya gelen İl Koordinatörü Dağdeviren, projelere yüzde 50 ile yüzde 65 arasında hibe kredi verileceğini, gümrük vergisi ve ÖTV muafiyetleri ile bu destek oranlarının daha da artacağına dikkat çekti. Kurum ve koordinatörlük hakkında bilgi veren Dağdeviren, “Yatırımcılarımızla sık sık bir araya gelerek, sıkıntılarınızı dinlemek, yatırım öncesi ortaya çıkabilecek sorunlara ilgili kurumlarla irtibata geçerek çözüm olmak istiyoruz. Sizler yatırım yapın, bizler destek olalım. Önce Denizli’nin sonrada ülkemizin büyümesine katkı sağlayalım. Bunu birlikte gerçekleştirmemiz hiç de zor değil. Bizler inanıyoruz ve birlikte başaracağız.” dedi.
Danışmanlarla çalışın
Kırsal alanda yatırım yapacaklara yaklaşık 1.2 milyar Avro destek bütçesinin 42 il koordinatörlüğü tarafından dağıtılacağını belirten Dağdeviren, “Proje hazırlama noktasında danışman konusunda seçici olun, Denizli ilimizde nitelikli danışman kişi/kuruşlar var. Bu zamana kadar 900 proje kurumumuza gelmiş ve bunlardan yaklaşık 300 tanesi onaylanmış. Bu demektir ki proje hazırlamada yüzde 33 gibi bir başarı rakamı mevcut. Bizim isteğimiz ve çabamız bu oranı daha yukarılara çıkarmak ve projelerin nitelikli hazırlanmasını temin etmek olacaktır. Önümüzdeki haftalarda Denizli ve çevre illerden gelecek 100 danışman kişi/kuruluşa yönelik 3 günlük detaylı proje hazırlama eğitimi vereceğiz. Bu sayede hazırlanan yatırım planları hatasız bir şekilde destekleme sürecine girecek” dedi. Hibe fonlarının 5000 avro ile 3 milyon avro arasındaki yatırımları kapsadığını söyleyen Dağdeviren, finansman sıkıntısı yaşayanlara protokol yapılan bankalardan ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini hatırlattı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2013, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER