AMAN DİKKAT! BU EKMEK DEMİR ZENGİNİ

Denizli’de Adem Çetin isimli vatandaşın aldığı ekmeğin içinden çıkan cisim şaşırttı.

GÜNCEL 20.10.2014, 13:48 20.10.2014, 14:01
AMAN DİKKAT! BU EKMEK DEMİR ZENGİNİ
Denizli’de Adem Çetin isimli vatandaşın aldığı ekmeğin içinden çıkan cisim şaşırttı. Kıl, yün, tüy ne varsa bugüne kadar ekmeklerin içinden çıktı ve insan sağlığını tehdit etti. Bu kez Çetin’in aldığı ekmeğin içinden demir parçası çıktı. Bu durum şaşkınlığı iki kat artırırken, parçanın da demirin hamurunu karıştıran makinenin parçası olduğu anlaşıldı. 

Ekmeğin içinden şimdiye dek çıkan kıl, ip gibi malzemelere bir yenisi Denizli’de eklendi. Hazırladıkları yemeği yemek için ekmeyi böldüklerinde ekmek içerisinden mermiye benzer bir demir parçanın çıktığını gören Adem Çetin, gördükleri manzara karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını söyledi. Öğle saatlerinde yemek için ekmek aldığını belirten Adem Çetin, “Arkadaşlarımız ile birlikte öğle yemeğimizi yemek için ekmek aldık. Aldığımız ekmeği işyerimize getirdik ve hazırladığımız soframıza oturduk. Ekmeği ikiye böldüğümde ise içerisinde mermiye benzer ve küflenmiş halde mermiye benzer bir parçanın olduğunu gördüm. İyi ki ekmeği ikiye bölmüşüm. Aksi takdirde belki dişlerimi kırabilirdim” dedi.
İş gereği ekmeğin içinden çıkartan parçayı mermi sandıklarını belirten Çetin, parçayı tornacıya gösterdiklerini söyleyerek, “Ekmeğin içerisinden çıkan parça aynı mermiye benziyordu. Bizler ilk başka mermi sandık ve şaşırdık. Daha sonra parçayı bir tornacıya gösterdik. Tornacı parçanın hamur karıştıran makineye ait olduğunu ve hamurun karılması sırasında çıkarak ekmeğin içerisine girdiğini söyledi” dedi.
Durumu ekmeği aldıkları yere ilettiklerini belirten Adem Çetin, “Ekmek üreten fırıncılarımız daha dikkatli olmadı. Ben eğer bunu fark etmeseydim bu demir parçayı da yemiş olacaktım. Eğer yeseydim dişlerim parçalanmış olacaktı. İnsan sağlığı konusunda fırınların daha dikkatli olması gerekiyor” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)