banner1348

Alanya ve Alanyaspor Sevdası Denizli'de Zirve Yaptı

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir Alanya’nın Batı bölgesinden gelen 1’i Alman 30 Aile ve Pamukkale Üniversitesinin farklı bölümlerinde öğrenim görmekte olan Alanyalı öğrencilerle Denizli Polis evinde buluştu.

Alanya ve Alanyaspor Sevdası Denizli'de Zirve Yaptı
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Alanya’nın kültürü, müziği, yemekleri, folkloru, zeybeği ve özellikle şehre has olan Alanyaca konuşmaları üzerinde derinlemesine sohbet ve değerlendirmelerin yapıldığı buluşmada; gurbette de olunsa Alanya ve Alanyalılık bilincinin hep birlikte büyük bir keyif ve şevkle yaşatılmaya çalışıldığı vurgulandı.

Bir iki aile dışında tamamının köy atmosferinde yaşayan kişilerden oluşan grubun sohbeti, Pamukkale Üniversite öğrencilerinin de katılmasıyla birlikte daha da keyifli bir hale geldi. Yaklaşık 250’den fazla kız ve erkekten oluşan Üniversite öğrencisi, Emniyet Müdürünün kendilerine gösterdiği ilgi, alaka, ağabeylik ve babalığı hiçbir zaman unutmayacaklarını ve tıpkı kendilerine gösterilen ilgi gibi kendilerinden sonra gelecek olan kuşaklara da sahip çıkmayı ve himaye etmeyi bir gönül borcu olarak bildiklerini beyan edip Emniyet Müdürü Demir’e ilgisi ve abiliğinden dolayı minnettar olduklarını söylediler.

Denizli'ye turistik amaçla gelen ve yaşları 75-80’i aşan amcalar, kendilerine gösterilen bu ilgiden çok memnun olduklarını, hayatlarında ilk defa böyle resmi bir ortam ve devlet himayesi ile karşılaştıklarını belirttiler. Yaşadığımız toplumda hiç kimsenin bir diğerine küçücük bir ikramda bile bulunmadığı bu zamanda, gurbette en büyük sevdamız olan Alanya ve Alanyaspor adına özellikle de Alanyaspor Forması yaptırarak sadece içerik olarak değil, görsel olarak da gösterilen ilgi ve alakanın en üst düzeyde VİP seviyesinde olduğunu ifade ettiler. Ayrıca Üniversitede okuyan öğrencilerden birinin dede ve ninesiyle uzun süredir görüşemediğini öğrenen Emniyet Müdürü Demir, onların sürpriz buluşmasını da sağlayıp, aileleri ve torunları kavuşturarak büyük bir sevincin yaşanmasını sağlamıştır.

Grup adına konuşan Beyefendinin, Denizli Emniyet Müdürünün bu tip faaliyetlerinin Alanya’da herkes tarafından konuşulduğu ancak burada birebir gördükleri ilgilinin kat be kat fazlası olduğunu söyleyerek bu kıymete kendilerinin de nail olmalarından duydukları mutluluğu dile getirdiler.

denizli emniyet müdürü mevlüt demir alanya alanyaspor

Buluşmada Emniyet Müdürü Demir, Torosların çocukları olan Yörüklerin genelde birbirleri ile bir araya gelemedikleri, bireysel ve ferdi olarak iş ve işlemlerini yürüttüklerini söyleyerek, bunun yeterli olmadığını, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemini vurguladı. 250’den fazla kız ve erkek öğrenciyi bir araya getirerek aidiyet duygularının gelişmesine, motivasyon ve başarılarının üst düzeye çıkarılmasına ve kendi aralarındaki dayanışmanın artmasına yardımcı olarak, her ferdin ilerde kocaman bir aile olarak diğer illerdeki Alanyalılara da örnek olacağını belirtti. Burada misafir olan 1’i Alman 30 ailenin de bu buluşmaya şahitlik ettiğini ve bu muhabbet ortamında onlarında gençlerden bu sinerji aldıklarını söyledi.

Emniyet Müdürü Demir, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Heyetin tamamına Alanyaspor forması ve diğer hediyeleri takdim etmiş, birlikte formalarla resim çektirerek Alanyalılık ve Alanyaspor sevgisi ölümsüzleştirilmiştir.

denizli emniyet müdürü mevlüt demir alanya alanyaspor

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER