banner1348

Alan da Veren de Tutuklandı

Denizli’de 15 temmuz darbe girişimin ardından devam FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 19 Ağustos’ta gözaltına alınan ve ardından tutuklanan işadamı V.K.’nin birçok belediyenin atık toplama işini üstlendiği ortaya çıktı

Alan da Veren de Tutuklandı
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı V.K.’nin birçok belediyenin atık toplama işini üstlendiği ortaya çıktı. Ayrıca iş adamına lisansı veren Vali Yardımcısı da görev yeri Uşak’ta tutuklanıp cezaevine gönderildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2007’de geri dönüşümün lisanslı firmalar tarafından yapılmasını sağlayan yönetmeliği hazırladı. Denizli’de de geri dönüşüm işi yapan firmalar lisanslarını alarak çalışmaya başladılar ancak FETÖ’nün darbe girişiminden sonra başlayan soruşturma ilginç bir detayı ortaya çıkardı.

VALİ YARDIMCISI DA İŞ ADAMI DA GÖZALTINDA

Denizli’de dönüşüm için lisans alan firmalardan bir tanesinin sahiplerinden V.K. iş adamlarına yönelik operasyon kapsamında gözaltına alındı ve 19 Ağustos’ta tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2010 yılında şirketin lisans aldığı dönemde Denizli’de görev yapan Vali Yardımcısı Halil İbrahim E. de son görev yeri Uşak’ta aynı soruşturma kapsamında gözaltına alındı ve 17 Ağustos’ta tutuklandı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER