Alaattinliler’den Renkli Genel Kurul

Alaattinliler’den Renkli Genel Kurul

Kısa adı Ayder olan Acıpayam Alaattinliler Yardımlaşma Derneği’nin 2017 genel kurulu dün akşam Kelleci Restaurant’ta yapıldı.  Alaattinliler alışılmış dernek genel kurullarının aksine renkli bir toplantı ile seçimlerini yaptılar.

Alaatinliler Derneği genel kuruluna şehitlerimize saygı duruşu ile başlandı. TRT repertaurındaki 45 adet Acıpayam türküsünden örneklerin sunulup söylendiği toplantı da daha sonra Serinhisar’lı Şair yazar Baki Evkara’lı sahnede önce Özay Gönlüm’ün meşhur olmasında büyük katkısı olan Umman Nenenin Mektupları kitabının yazarı merhum Acıpayam’lı öğretmen Mehmet Yılmaz ve Özay Gönlüm’ün anısına doğaçlama olarak umman ninenin ağzından Acıpayam ve Alaattinle alakalı bir mektup seslendirdi. Evkaralı daha sonra “Bir sevdadır Acıpayam” adlı yeni şiirini okudu, şiir salondan büyük beğeni ve alkış topladı.

Daha sonra Dernek Başkanı ve kurulların seçimine geçildi. Dernek Başkanlığına uzun yıllardır zaten bu görevde olan Hüseyin Okcan ömür boyu başkanlık temennisiyle tekrar seçildi. Başkan yardımcılığına İsmail Uçmaz’ın seçildiği genel kurulda yönetim kurulu üyeliklerine Mevlüt Arman, Ömer Özer ve Elif Keskin , Denetim kuruluna ise Necdet Demir ve Ayhan Pekdemir seçildi.

Alaattinlier Denek Başkanı Hüseyin Okcan’ın da yönetiminde olduğu Acıpayam Dernekler  Birliğinden,  Birlik başkanı Prof. Dr. Turgut TOK ve Birlik yönetiminden Ramazan Kanlık, Mustafa Ünal, Sabit Kızılhan, Mustafa Dağ, Turan Güngör, Osman Kuşçu, ayrıca Acıpayam Eskiköy Gençlik yapılanmasından gençler  de misafir olarak katıldılar.

Daha sonra Alaattin’li ve Uşak’ta ikamet eden Osman Sözer sahnede Serenler zeybeği başta olmak üzere 2 adet zeybeği hakkı ile oynadı. Alaattinli Osman Yaykıran, oğulları ve kızları ile ekip olarak güzel bir zeybek gösterisi yaptı. Alaattin’den gelen küçük öğrencilerin halk oyunları gösterisi göz doldurdu. Erkek öğrenciler zeybekler oynarken kız öğrenciler de Kezban yenge türküsü ile oyunlarını sergilediler. Gece, başkan Hüseyin Okcan’ın  davetlileri tek tek uğurlaması ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243