Akışık'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda fikri hür, vicdanı hür, yol göstericisi Atatürk olan yeni nesilleri yetiştiren öğretmenlerin gününü kutladı.

GÜNCEL 24.11.2020, 09:29
Akışık'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Akışık mesajında, “1928 yılında büyük Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım öğretmenler gününüzü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak, bilimde, ilimde, tarımda, teknoloji ve sanayide ilerlemek, dünyayı yaşanır bir hale getirmek için en güçlü devrim eğitimdir. Öğretmenlerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdan hür, irfanı hür nesiller ister.” sözünün rehberliğinde, genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, öz güvene sahip, kendi değerlerini unutmadan çağdaş değerleri benimseyen bireyler olarak yetişmesindeki çabaları her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır. Ülkemizin eğitim sorunlarının en başında, eğitim fakültelerinden mezun olmuş yeterli kadro bulamadığı için atanamamış öğretmenlerimizin içinde bulunduğu sorunlar gelmektedir. Büyük hayallerle bin bir zahmetle mezun oldukları okullarından öğretmen olma hayali ile yola çıkan on binlerce öğretmen adaylarının sorunları son yıllarda artık kangrene dönüşmüştür. Okullarda öğretmen açığı mevcutken devletin ücretli çalıştırdığı öğretmenlerimiz resmi, dini ve yaz tatillerinde paraları ödenmeyen öğretmenlerdir. Temennimiz en kısa sürede ücretli öğretmenlerimizin devletin kadrolu öğretmenleri olması, geleceğe güvenle bakmasıdır.
Her zaman sevgi ve saygıyla andığımız değerli öğretmenlerimizin en büyük mutluluk ve onur kaynağı, yetiştirdikleri öğrencileri olmuştur. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği olmakla birlikte ülkemizin geleceğini onlar kurmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Muallimler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır'' sözü ile öğretmenliğin ne denli önemli bir meslek olduğunu anlıyor, yeni nesillerin kıymetini en iyi bilen değerli öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum. 
 

Yorumlar (0)