Akdağ Zirve Yürüyüşü Tamamlandı

Çivril Belediyesi, Gençlik Spor Müdürlüğü ve Akidak Dağcılık Kulübü'nün birlikte düzenlediği Akdağ zirve yürüyüşü gerçekleştirildi.

GÜNCEL 06.05.2019, 11:58
Akdağ Zirve Yürüyüşü Tamamlandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Çivril ilçesinde Akdağ zirve yürüyüşü yapıldı. Çivril Belediyesi, Gençlik Spor Müdürlüğü ve Akidak Dağcılık Kulübü'nün birlikte düzenlemiş olduğu yürüyüş çok sayıda vatandaş ve öğrencilerin katılımı ile tamamlandı.

Sabahın ilk ışıkları ile Çivril Belediyesi önünde toplanarak araçlarla Sığırkuyruğu yaylasına hareket eden yürüyüşçüler, Sığır Kuyruğu yaylasından Akdağ zirvesine kadar yaklaşık 20 kilometrelik parkuru yürüdü.

Akdağ Zirve yürüyüşüne katılan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "Yurdun dört bir yanından gelen öğrenci arkadaşlarımız ve Uşak ve Denizli'den gelen yürüyüş severlerle bir etkinlik düzenledik. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan, tarihi zenginliklerle dolu güzel ilçemiz bölgenin en güzel memleketlerinden birisidir. Memleketimizde böyle bir yürüyüş yapmak dışarıdan gelen misafirlerimize de nasip oldu. Burada gördüğünüz manzarayı gittiğiniz yerlerde anlatmanızı istiyorum. İlçemize dışarıdan da turistlerimizin gelmesini istiyoruz. Katılımlarından dolayı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)