banner1348

Akbaba, Ecevit'i Unutmadı

CHP Denizli İl başkanı Av. Mahir Akbaba CHP'nin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit'in vefat yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Akbaba, Ecevit'i Unutmadı

Haberdenizli.com

CHP Denizli İl başkanı Mahir Akbaba yayınladığı mesajda; "Gazeteci, şair ve yazar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Siyaset hayatı boyunca, " Devletin malı deniz " ifadesinden uzak durarak, memleketin dört bir yanına imzasını atan bir devlet adamı olduğunu vurgulayarak, "Ben sadece görevimi yaptım, görevimizi yaptığımız için övünemeyiz" diyecek kadar görev bilincinde, "Bizim iki gücümüz var Hak ve Halk" diyecek kadar inançlı ve halkçı, "Yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getireceğiz" diyecek kadar savaş karşıtı, "Toprak işleyenin, su kullananın" diyecek kadar emeğe saygılı, "Eğer tribünden sahaya inmezseniz, korkarım biri çıkar, düdüğü çalar, oyun bitti herkes evine der" diyecek kadar gerçeklerin farkında ve kararlılıkla mücadeleci, "Gençlik Kolları, partinin yan gücü değil, öz gücüdür" diyecek kadar gençliğe değer veren, "Biz milliyetçiliği Ege'nin serin ve derin sularına, Afyon'un haşhaş tarlalarına ve Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazdık" diyecek kadar vatansever bir isimdir Mustafa Bülent Ecevit" ifadelerini kullandı.

Mahir Akbaba, "İşte Cumhuriyetimiz, Halkımız, Partimiz ve Denizlimiz için böylesine bizden ve bizlerde emeği, hakkı olan bir ismi CHP'nin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit'i vefat yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER